Premier League: Tottenham zdemolował Man Utd w sześć minut!

Długo w meczu na White Hart Lane utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w drugiej połowie Tottenham wbił Manchesterowi United trzy gole w sześć minut, wygrał 3:0 i wciąż nie rezygnuje z walki o mistrzostwo Anglii!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA

Autokar z drużyną Czerwonych Diabłów utknął w korku, dlatego pierwszy gwizdek sędziego zabrzmiał pół godziny później niż planowano pierwotnie. Mimo to właśnie goście lepiej zaczęli mecz i w pierwszych fragmentach mieli wyraźną przewagę. Długo jednak zawodnicy nie potrafili oddać celnego strzału.

Ciekawiej zrobiło się dopiero po przerwie, a ekipą Louisa van Gaala wstrząsnęło sześć minut, w trakcie których Koguty wbiły jej aż trzy bramki! Wynik otworzył Dele Alli, który dopełnił formalności po płaskiej centrze Christiana Eriksena. Później natomiast w głównej roli wystąpił Erik Lamela, który najpierw asystował przy golu Toby'ego Alderweirelda, a potem sam dobił rywala, wykorzystując precyzyjne podanie Danny'ego Rose'a.

Ta nawałnica rozbiła Manchester United, który później już tylko czekał na ostatni gwizdek. Londyńczycy z kolei sięgnęli po pełną pulę i ich strata do liderującego Leicester City wynosi siedem punktów. Wiemy już także, że Lisy nie wypadną z pierwszej czwórki, więc są już pewne co najmniej udziału w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Czerwone Diabły natomiast zajmują 5. lokatę ze stratą czterech oczek do Manchesteru City.

Tottenham Hotspur - Manchester United 3:0 (0:0)
1:0 - Dele Alli 70'
2:0 - Toby Alderweireld 74'
3:0 - Erik Lamela 76'

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris - Kyle Walker, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Danny Rose, Eric Dier, Moussa Dembele, Erik Lamela (87' Nacer Chadli), Dele Alli (90+2' Ryan Mason), Christian Eriksen, Harry Kane (89' Heung-Min Son).

Manchester United: David de Gea - Timothy Fosu-Mensah (68' Matteo Darmian), Chris Smalling, Daley Blind, Marcos Rojo, Michael Carrick, Juan Mata (77' Memphis Depay), Jesse Lingard, Morgan Schneiderlin, Anthony Martial, Marcus Rashford (46' Ashley Young).

Żółte kartki: Danny Rose, Kyle Walker, Dele Alli (Tottenham Hotspur) oraz Matteo Darmian, Memphis Depay, Ashley Young (Manchester United).

Sędzia: Mike Dean.