II liga: Trudna przeprawa Znicza Pruszków w Rybniku

Znicz Pruszków może spaść z miejsca premiowanego awansem. Na początek kolejki zremisował 1:1 z ROW 1964 Rybnik. Ozdobą meczu było trafienie nastolatka Bartosza Slisza.

Znicz Pruszków / Znicz Pruszków

Wyniki poprzednich meczów wyjazdowych Znicza Pruszków to 4:1 z Polonią Bytom i 4:0 z Olimpią Zambrów. W Rybniku drużyna z Mazowsza nie zdominowała przeciwnika i stoczyła wyrównany pojedynek.

ROW 1964 Rybnik wyszedł na prowadzenie w 13. minucie. Zza linii pola karnego do bramki strzelił pięknie Bartosz Slisz. 17-latek jest wychowankiem RKP Rybnik. W tym sezonie poznaje dorosły futbol. W piątek pojawił się pierwszy raz w wyjściowym składzie.

Bramka na 1:0 dodała skrzydeł gospodarzom. Domagali się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką, ale sędzia nie użył gwizdka. W 37. minucie Szymon Jary nie podwoił przewagi ROW 1964 po kontrataku, choć szansę miał ku temu znakomitą. Niewykorzystana szansa zemściła się zaraz po przerwie.

Znicz doprowadził do remisu 1:1 w 47. minucie dzięki doświadczonemu Andrzejowi Niewulisowi, który sfinalizował dośrodkowanie z lewej strony boiska. Rozpoczęła się twarda walka, a skończyły sytuacje podbramkowe. Znicz miał delikatną przewagę, ale równie dobrze mógł stracić gola po następnym strzale Slisza.

ROW 1964 zapunktował po trzech porażkach. Musi jeszcze walczyć, by zapewnić sobie utrzymanie. Znicz został wiceliderem i czeka na odpowiedź rywali z czołówki. Pruszkowianie mogą spaść z miejsca premiowanego awansem, jeżeli w sobotę zwyciężą Wisła Puławy i Raków Częstochowa.

ROW 1964 Rybnik - Znicz Pruszków 1:1 (1:0)
1:0 - Bartosz Slisz 13'
1:1 - Andrzej Niewulis 48'

ROW: Daniel Kajzer - Marek Krotofil, Jacek Broniewicz, Marcin Grolik, Dawid Gojny - Mariusz Muszalik, Szymon Jary - Paweł Mandrysz (85' Sebastian Siwek), Bartosz Slisz, Sebastian Musiolik (85' Radosław Dzierbicki) - Marek Gładkowski (89' Michał Płonka).

Znicz: Piotr Misztal - Michał Kucharski, Arkadiusz Jędrych, Maciej Mysiak, Rafał Włodarczyk - Andrzej Niewulis, Radosław Bartoszewicz (90' Grzegorz Janiszewski) - Paweł Kaczmarek (87' Marcin Rackiewicz), Tomasz Chałas (68' Krzysztof Kopciński), Aleksander Jagiełło (73' Mateusz Stryjewski) - Patryk Kubicki.

Żółte kartki: Chałas, Niewulis, Kubicki, Włodarczyk (Znicz).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!