Premier League: Dwóch rannych na St James Park

Newcastle United zremisowało w zaległym meczu Premier League z Manchesterem City. Wynik 1:1 nie zadowolił żadnej ze stron.

Bartosz Zimkowski

Po rozprawieniu się z Chelsea Manchester City miał chrapkę na kolejne trzy punkty - tym razem ze znajdującym się w strefie spadkowej Newcastle United. Jednak Sroki w weekend także wygrały i miały nóż na gardle - musiały pokonać wicemistrza Anglii.

Tymczasem w 14. minucie goście wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego na szósty metr dośrodkował Aleksandar Kolarov, a gola głową zdobył Sergio Aguero. Jednak Argentyńczyk był na metrowym spalonym i bramka nie powinna zostać uznana. Dla Aguero był to setny gol w Premier League i jest 25 zawodnikiem w historii, który wkroczył do tego elitarnego klubu.

Sytuacja ta nie podcięła skrzydeł Newcastle United. Sroki od pierwszych minut dobrze prezentowały się na swoim stadionie, ale brakowało wykończenia. Te nadeszło po dwóch kwadransach. Moussa Sissoko dostrzegł na prawym skrzydle Vurnona Anitę i posłał mu dokładne podanie. Holender minął Kolarova, a następnie technicznym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce obchodzącego 29 urodziny Joe Harta. Dla Anity był to pierwszy ligowy gol od dwóch lat.

Do przerwy więcej bramek nie padło, a tuż po zmianie stron doszło do kontrowersyjnej sytuacji. W polu karnym Newcastle upadł Sergio Aguero, ale sędzia nie wskazał na "wapno". Wydaje się, że to była dobra decyzja arbitra i The Citizens nie należał się rzut karny.

Chwilę później goście szybko rozegrali rzut wolny i w efekcie Jesus Navas płasko uderzył z prawej strony pola karnego i Karl Darlow z trudem sparował futbolówkę na rzut rożny.

Rafael Benitez chcą grać o pełną pulę ku uciesze kibiców sięgnął po rosłego napastnika Aleksandara Mitrovica. Jednak Serb nie był w stanie zdziałać niczego pozytywnego w ofensywie.

Man City także nie zachwycał i wynik nie uległ już zmianie. Mecz zakończył się remisem 1:1, który nie zadowolił żadnej ze stron. Sroki mają dwa punkty mniej od Norwich City, a The Citizens tylko "oczko" więcej od czwartego Arsenalu. Kanonierzy mają do rozegrania zaległe spotkanie.

Newcastle United - Manchester City 1:1 (1:1)
0:1 - Sergio Aguero 14'
1:1 - Vurnon Anita 31'

Newcastle: Karl Darlow - Vurnon Anita, Chancel Mbemba, Jamal Lascelles, Paul Dummett, Cheick Tiote, Jack Colback, Ayoze Perez (90+2' Rolando Aarons), Moussa Sissoko, Andros Townsend (81' Georginio Wijnaldum), Papiss Cisse (55' Aleksandar Mitrovic).

Man City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Eliaquim Mangala, Aleksandar Kolarov, Fernando, Fabian Delph (68' Raheem Sterling), Yaya Toure (73' Fernandinho), Jesus Navas (84' Wilfried Bony), Kevin De Bruyne, Sergio Aguero.

Żółte kartki: Ayoze Perez, Vurnon Anita, Moussa Sissoko (Newcastle) oraz Vincent Kompany, Eliaquim Mangala (Man City).

Sędzia: Kevin Friend.