Osłabiona Wisła Płock wygrała w Bytowie

Wicelider I ligi Wisła Płock pomimo osłabień kadrowych wygrała w Bytowie z Drutex-Bytovią 2:1 i pewnym krokiem zmierza do Ekstraklasy, z której spadła w 2007 roku.

Michał Piegza

Wisła przystąpiła do meczu w Bytowie osłabiona brakiem trzech pauzujących za kartki zawodników. Wśród gospodarzy kolorowe kartoniki eliminowały z gry jednego piłkarza. Osłabienia nie wpłynęły na postawę wicelidera I ligi, który już w pierwszej akcji powinien zdobyć gola. Jednak po dograniu Cezarego Stefańczyka Arkadiusz Reca nie potrafił wykorzystać świetnej okazji.

Pierwsze minuty były wyrównane, ale zespoły rzadko stwarzały okazje bramkowe. Bytowianie mieli sytuację w 21. minucie. Uderzał Janusz Surdykowski, piłka po drodze odbiła się od obrońcy, ale Seweryn Kiełpin zachował czujność.

W 26. minucie goście objęli prowadzenie. Indywidualną akcję przeprowadził Stefańczyk, który przepięknie uderzył z dystansu. Gerard Bieszczad nie miał szans na obronę strzału.

Źródło: TVP S.A.

Po objęciu prowadzenia Wisła chciała pójść za ciosem. Goście stworzyli sobie kilka okazji, ale Nafciarze grali w sobotę bardzo nieskutecznie. Chwilę przed przerwą powinno być 0:2. Jednak Reca w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Bieszczada.

Drugą część świetnie rozpoczęli przyjezdni. W 52. minucie Wojciech Łuczak podał do Recy, a ten w końcu zdobył gola. Po podwyższeniu wyniku Wisła cofnęła się. Więcej z gry mieli gospodarze, ale poza uderzeniami Surdykowskiego nie potrafili zbyt wiele zdziałać.

Nadzieję w serca swoich kibiców gospodarze wlali w 81. minucie. Wówczas dogranie Marka Opałacza wykorzystał wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Michał Jakóbowski. Do remisu Bytovii nie udało się już jednak doprowadzić i Wisła zwyciężając zrobiła kolejny krok ku Ekstraklasie.

Drutex-Bytovia Bytów - Wisła Płock 1:2 (0:1)
0:1 - Stefańczyk 26'
0:2 - Reca 52'
1:2 - Jakóbowski 81'

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Marek Opałacz, Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Omar Monterde (71' Michał Jakóbowski), Wojciech Wilczyński (61' Adrian Chomiuk), Arkadiusz Czarnecki (61' Mateusz Klichowicz), Michał Rzuchowski, Jakub Serafin, Kamil Wacławczyk, Janusz Surdykowski.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Damian Byrtek, Przemysław Szymiński, Patryk Stępiński, Piotr Wlazło, Wojciech Łuczak, Damian Piotrowski (65' Fabian Hiszpański), Arkadiusz Reca, Dimitar Iliev (85' Piotr Mroziński), Emil Drozdowicz (81' Lukas Kubus).

Żółte kartki: Czarnecki, Monterde, Rzuchowski (Bytovia) oraz Hiszpański (Wisła).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).