Dania: Przebudzenie Kamila Wilczka!

W niedzielnym meczu 26. kolejki duńskiej ekstraklasy Broendby Kopenhaga pokonało 2:1 AGF Arhus, a obie bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Kamil Wilczek.

Maciej Kmita
Kamil Wilczek Newspix / Na zdjęciu: Kamil Wilczek

Reprezentant Polski wrócił do wyjściowego składu Broendby po pięciu meczach nieobecności i wykorzystał szansę, jaką otrzymał od Auriego Skarbaliusa.

Zespół Kamila Wilczka przegrywał 0:1 od 3. minuty gry, ale 32. minucie Polak doprowadził do wyrównania, a w 72. minucie zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Po dublecie ustrzelonym w niedzielnym spotkaniu Wilczek ma na koncie trzy bramki w sześciu występach w barwach Broendby.

Po 26 kolejkach Broendby ma na koncie 42 punkty i zajmuje 5. miejsce w tabeli, mając trzy "oczka" straty do pozycji gwarantującej udział w Lidze Europy.

Broendby Kopenhaga - AGF Aarhus 2:1 (1:1)
0:1 - Olsen 3'
1:1 - Wilczek 32'
2:1 - Wilczek 72'