Przemysław Mystkowski na dłużej w Jagiellonii Białystok

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Obchodzący w poniedziałek 18. urodziny Przemysław Mystkowski w dniu osiągnięcia pełnoletniości podpisał nowy, czteroletni kontrakt z Jagiellonią Białystok.

- To dla mnie naprawdę dobry dzień. Bardzo cieszę się z tego, że zarówno trener, jak i prezesi wierzą we mnie, czego dowodzi zaproponowana umowa. Kontrakt traktuję jako nagrodę za dotychczasową pracę i syndrom do jeszcze większego wysiłku w przyszłości - mówi Przemysław Mystkowski.

- Cieszę się, że mogę postawić kolejny krok w swoim klubie i w swoim mieście. Wychowałem się w Białymstoku. Możliwość kontynuowania gry w piłkę w moim klubie, w którym się wychowałem jest dla mnie spełnieniem marzeń - kontynuuje wychowanek Jagiellonii.

18-latek zadebiutował w Ekstraklasie 31 maja 2014 roku w meczu ostatniej kolejki sezonu 2013/2014 z Cracovią. W dniu premierowego występu w najwyższej klasie rozgrywkowej miał 16 lat i 36 dni, co oznacza, że jest najmłodszym zawodnikiem, jaki zagrał w Ekstraklasie w XXI wieku.

Do tej pory rozegrał w Ekstraklasie 19 spotkań, w których zaliczył dwie asysty. Jest reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej.

Źródło artykułu: