Porażka zespołu Krychowiaka. Espanyol krok od utrzymania

Po wygranej 1:0 nad Sevillą piłkarze Espanyolu niemal zapewnili sobie utrzymanie w Primera Division. W drużynie gości zabrakło Grzegorza Krychowiaka.

Michał Piegza
PAP

Chyba wszyscy znają ten cytat: "A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic". Parafrazując, podobnie można ocenić pierwszą część meczu w Barcelonie walczącego o utrzymanie Espanyolu z Sevillą FC. Gościom na finiszu sezonu nie w głowie Primera Division, ale walka o wygraną w Lidze Europy.

Przed przerwą więcej z gry mieli gospodarze, ale koncepcję tracili w polu karnym przyjezdnych. Sevilla najlepszą okazję miała w 33. minucie kiedy Vicente Iborra z rzutu wolnego uderzył ponad bramką. Gospodarze dobrą sytuację stworzyli sobie w doliczonym czasie pierwszej części, kiedy Hernan Perez z dystansu strzelił tuż obok słupka.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli gracze Espanyolu. Wprawdzie w 50. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Perez trafił głową w słupek, ale chwilę później padł gol. Sprzed pola karnego uderzył Marco Asensio, piłka po raz kolejny odbiła się od słupka i dopadł do niej Felipe Caicedo wbijając do bramki.

Stracony gol sprawił, że goście ruszyli do ataku, ale z ich przewagi niewiele wynikało. To Espanyol powinien podwyższyć prowadzenie. W 74. minucie Sergio Rico odbił dwa strzały graczy gości, a kolejne uderzenie w wykonaniu Gerarda Moreno trafiło w słupek.

W końcówce na boisku było nerwowo, ale Espanyolowi udało się dowieźć skromną wygraną do końca i zespół z Barcelony jest już niemal pewny utrzymania.

Espanyol - Sevilla FC 1:0 (0:0)
1:0 - Caicedo 52'

Espanyol: Pau Lopez - Rober Correra (69' Jose Canas), Alvaro Gonzalez, Enzo Roco, Ruben Duarte, Victor Sanchez, Oscar Duarte, Papakouli Diop, Hernan Perez (79' Victor Alvarez), Felipe Caicedo (61' Gerard Moreno), Marco Asensio.

Sevilla FC: Sergio Rico - Coke (61' Jewhen Konoplianka), Federico Fazio, Timothee Kołodziejczak (46' Nicolas Pareja), Diogo Figueiras, Antonio Cota, Sebastian Cristoforo, Curro Sanchez, Vicente Iborra, Jose Matos, Fernando Llorente (68' Juan Munoz).

Żółte kartki: Canas, Duarte, Gonzalez (Espanyol), Figueras, Iborra (Sevilla).

Sędzia: Juan Martinez.

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)