Premier League: Artur Boruc obronił rzut karny!

Artur Boruc obronił rzut karny w meczu 37. kolejki Premier League AFC Bournemouth - West Bromwich Albion (1:1). Sensacyjny wynik osiągnął Łukasz Fabiański i jego Swansea City, która wygrała na Upton Park z West Ham United 4:1.

Bartosz Zimkowski
Artur Boruc, Bournemouth PAP / John Walton/PA / Artur Boruc, Bournemouth

Dla ligowej tabeli pojedynek AFC Bournemouth z West Bromwich Albion nie miał większego znaczenia. Oba zespoły nie walczą o utrzymanie czy też o europejskie puchary, a jedynie o poprawienie pozycji w Premier League. Oba miały przed tą kolejką po tyle samo punktów, ale po nieco kwadransie The Baggies wyszli na prowadzenie. Jose Salomon Rondon uderzył głową tak, że Artur Boruc nie dał rady sięgnąć piłki i ta wpadła do siatki beniaminka Premier League.

Tuż przed przerwą powinno być 2:0. Goście wywalczyli rzut karny i do futbolówki podszedł Craig Gardner. Oddał silny strzał, który sparował na poprzeczkę Artur Boruc. To była piękna interwencja polskiego golkipera. W drugiej odsłonie Bournemouth udało się doprowadzić do remisu za sprawą Matta Ritchie'ego i mecz zakończył się remisem 1:1. Obie drużyny mają zatem po 42 punkty na koncie.

Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz West Ham United ze Swansea City. Młoty przed tą kolejką celowały nawet w rozgrywki Ligi Mistrzów, a w najgorszym wypadku w Ligę Europy. Tymczasem Łabędzie zmiotły ich zwyciężając aż 4:1. Po takim spotkaniu szanse na Champions League dla WHU są już tylko matematyczne. Nawet szósta lokata, którą zajmuje może nie dać im awansu do europejskich pucharów.

Ogromnej szansy na pozostanie nad kreską nie wykorzystało Newcastle United. Sroki grały ze zdegradowaną już Aston Villą i nie potrafiły wbić rywalom ani jednej bramki. Mecz zakończył się rozczarowującym dla Newcastle bezbramkowym remisem i spadkiem do strefy spadkowej. Sunderland swoje spotkanie wygrał i jest w dużo lepszej sytuacji - ma bowiem do rozegrania jeszcze zaległy mecz.

Wyniki 37. kolejki Premier League:

AFC Bournemouth - West Bromwich Albion 1:1 (0:1)
0:1 - Jose Salomon Rondon 16'
1:1 - Matt Ritchie 82'

W 43. minucie Craig Gardner (WBA) nie wykorzystał rzutu karnego (Artur Boruc obronił).

Crystal Palace - Stoke City 2:1 (0:1)
0:1 - Charlie Adam 27'
1:1 - Dwight Gayle 47'
2:1 - Dwight Gayle 68'

Sunderland AFC - Chelsea Londyn 3:2 (1:2)
0:1 - Diego Costa 14'
1:1 - Wahbi Khazri 41'
1:2 - Nemanja Matic 45'