Arabia Saudyjska: kolejny popis Adriana Mierzejewskiego

W meczu 25. kolejki saudyjskiej ekstraklasy Al Nasr Rijad pokonał 5:0 Al Ittihad Dżudda, a jednym z bohaterów zwycięskiej drużyny był Adrian Mierzejewski.

Maciej Kmita
Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad PAP/EPA / Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad

Drużyna Polaka prowadziła do przerwy skromnie 1:0 po golu Modibo Maigi, a w 60. minucie Malijczyk podwyższył prowadzenie byłego mistrza Arabii Saudyjskiej, a asystę przy jego trafieniu zaliczył Adrian Mierzejewski. Maiga zamienił na gola płaskie podanie Polaka z prawego skrzydła.

Osiem minut sam "Mierzej" wpisał się na listę strzelców. 41-krotny reprezentant Polski wpadł z piłką w pole karne rywali i pokonał bramkarza płaskim strzałem w kierunku dalszego rogu.

W 80. minucie Mierzejewski zanotował drugą asystę, a tym razem jego podanie na bramkę zamienił Sami Al Naji.

Po tym spotkaniu ligowy dorobek Polaka w bieżącym sezonie to już dziewięć bramek i sześć asyst w zaledwie 18 występach.

Na kolejkę przed końcem kampanii Al Nassr zajmuje 8. miejsce w tabeli saudyjskiej ekstraklasy.

Al-Ittihad FC - Al-Nassr 0:5 (0:1)
0:1 - Maiga 7'
0:2 - Maiga 60'
0:3 - Mierzejewski 68'
0:4 - Al Naji 80'
0:5 - Al Raheb 87'