Ligue 1: Zwycięstwa faworytów

W niedzielę trzy drużyny ze ścisłej czołówki tabeli Ligue 1 walczyły o ligowe punkty z rywalami z dolnej części tabeli. Olympique Lyon pewnie pokonał Le Havre, a swoje mecze wygrali także piłkarze Toulouse FC i Olympique Marsylia, choć nie przyszło im to tak łatwo, jak graczom Les Gones.

W tym artykule dowiesz się o:

Olympique Lyon zmierzył się z najsłabszą drużyną w Ligue 1 - Le Havre. Podopieczni Claude Puela nie mieli problemu z ograniem beniaminka. Do przerwy prowadzili już 2:0 po golach Edersona i Kadera Keity. I choć od 70. minuty grali w osłabieniu (czerwoną kartką ukarany został John Mensah), udało im się jeszcze raz pokonać golkipera drużyny przeciwnej. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Juninho. Goście zdobyli wprawdzie kontaktową bramkę, ale w przeciągu całego spotkania nie stworzyli właściwie poważnego zagrożenia pod bramką OL i ostatecznie przegrali 1:3.

Niespodzianek nie było także w pozostałych spotkaniach. Trzy punkty w wyjazdowych konfrontacjach z teoretycznie sporo słabszymi rywalami wywalczyli piłkarze Olympique Marsylia i Toulouse FC. Drużynie Alaina Casanovy zwycięstwo w starciu z FC Sochaux zapewnił André-Pierre Gignac, który w tym sezonie ma na swoim koncie już piętnaście goli i obecnie jest liderem klasyfikacji najlepszych strzelców Ligue 1.