Baraż o Bundesligę: Eintracht bez zwycięstwa. Chory Marco Russ zagrał i strzelił gola samobójczego

Pierwszy barażowy pojedynek pomiędzy Eintrachtem Frankfurt (16. zespół Bundesligi) a 1.FC Nuernberg (3. drużyna 2. Bundesligi) zakończył się remisem 1:1. Przed zaplanowanym na 23 maja rewanżem większe szanse na sukces ma zespół z Bawarii.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/FRANK RUMPENHORST

W czwartek Eintracht poinformował, że u podstawowego obrońcy Marco Russa wykryto nowotwór. Wychowanek klubu z Frankfurtu otrzymał jednak zgodę od lekarzy na występ w barażowym dwumeczu i trener Niko Kovac wystawił go w podstawowym składzie. Russ dostał ogromne wsparcie od kibiców, ale pierwszego pojedynku o Bundesligę nie zaliczy do udanych.

Orły przeważały w pierwszej połowie, lecz na przerwę schodziły ze stratą jednego gola. 43. minucie po zagraniu Sebastiana Kerka w pole karne Russ interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do bramki Lukasa Hradecky'ego. Fiński golkiper był w tej sytuacji bezradny.

Po zmianie stron Eintracht zdołał doprowadzić do wyrównania. Asystę zaliczył Timothy Chandler, a weterana Raphaela Schaefera zaskoczył Mijat Gacinović. Gospodarze dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki, jednak piłkarze 1.FCN skutecznie się bronili. Schaefer miał sporo pracy, ale po drugi nie skapitulował. Dla zespołu Rene Weilera wyjazdowy remis 1:1 to korzystny wynik w kontekście rewanżu przed własną publicznością.

Dodajmy, że Russ 23 maja w Norymberdze nie wystąpi, ponieważ otrzymał piątą w sezonie żółtą kartkę oznaczającą przymusową przerwę w grze.

Eintracht Frankfurt - 1.FC Nuernberg 1:1 (0:1)
0:1 - Russ (sam.) 43'
1:1 - Gacinović 65'

Eintracht: Hradecky - Chandler, Abraham, Russ, Oczipka - Hasebe, Huszti - Aigner (61' Ben-Hatira), Meier (70' Stendera), Gacinović (84' Castaignos) - Seferović.

Nuernberg: Schaefer - Brecko, Margreitter, Bulthuis, Sepsi - Kerk (74' Blum), Petrak, Behrens, Leibold (89' Gislason) - Fuellkrug (85' Hovland), Burgstaller.

Żółte kartki: Russ (Eintracht) oraz Schaefer (Nuernberg).

Sędzia: Daniel Siebert.

Który zespół zagra w przyszłym sezonie w Bundeslidze?