Szwecja: Dobra skuteczność Pawła Cibickiego

W niedzielnym meczu 11. kolejki szwedzkiej ekstraklasy z IF Elfsborg (3:3) swojego szóstego ligowego gola w sezonie strzelił Paweł Cibicki. Polski napastnik zaliczył też asystę przy jednej bramek z Jonkopings Sodra IF.

Maciej Kmita

Paweł Cibicki rozpoczął niedzielne spotkanie na ławce rezerwowych, a do gry wszedł w 61. minucie przy stanie 0:1. Po chwili jego zespół stracił gola na 0:2, by szybko zdobyć kontaktową bramkę, a po kilku minutach przegrywać już 1:3.

Zespół Polaka zdołał jednak uratować punkt, a duża w tym zasługa właśnie Cibickiego, który najpierw w 74. minucie asystował przy golu Liridona Silki, a w 87. minucie sam trafił do siatki rywali.

To już szósty gol w 10. występie Cibickiego w sezonie 2016, a jego dorobek uzupełniają trzy asysty. 22-latek jest najbardziej efektywnym zawodnikiem swojego zespołu.

IF Elfsborg - Jonkopings Sodra IF 3:3 (1:0)
1:0 - Rohden 32
2:0 - Frick 62'
2:1 - Svensson 65'
3:1 - Prodell 68'
3:2 - Silka 74'
3:3 - Cibicki 87'