Do trzech razy sztuka? Nie dla Atletico Madryt! Puchar Europy znów był na wyciągnięcie reki

Atletico Madryt nie zostało 23. klubem, który sięgnął po Puchar Europy. Zespół ze stolicy Hiszpanii wystąpił w trzecim finale i znów musiał uznać wyższość rywala.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/OLIVER WEIKEN

Los Rojiblancos w 1974 roku w pojedynku o najcenniejsze klubowe trofeum na Starym Kontynencie zmierzyli się z Bayernem Monachium. W 114. minucie Luis Aragones dał Atletico Madryt prowadzenie, ale w ostatnich sekundach dogrywki dla Niemców zdołał wyrównać Hans-Georg Schwarzenbeck (1:1).

Sekundy dzieliły Hiszpanów od triumfu, tymczasem w powtórzonym meczu (wówczas nie rozgrywano jeszcze serii rzutów karnych) nie mieli już nic do powiedzenia i ulegli Bawarczykom aż 0:4.

Po 40 latach Atletico wróciło do finału. Mierzyło się w derbach z Realem i od 36. minuty prowadziło po trafieniu Diego Godina. Kiedy gracze już zaczynali szykować się do fety i podnoszenia trofeum, Thibaut Courtois skapitulował po strzale Sergio Ramosa (90+3'). W dogrywce "Atleti" opadli z sił i ostatecznie Real wygrał aż 4:1.

Do trzech razy? Nie w przypadku Atletico. W trzecim finale ekipa Diego Simeone po 120 minutach remisowała 1:1 z Realem, by następnie przegrać w serii rzutów karnych. Królewscy byli bezbłędni, za to Juanfran oddał strzał w słupek. Piłkarze z Vicente Calderon znów muszą obejść się smakiem.