FA Cup: Liverpool gromi III-ligowców

We wtorek rozegrano pięć powtórzonych meczów III rundy FA Cup. Na uwagę zasługuje zwycięstwo Liverpoolu nad trzecioligowym Luton Town (5:0). Hattrickiem w 20 minut popisał się Steven Gerrard. W innym ciekawym meczu Tottenham Hotspur ograł na wyjeździe Reading 1:0.

Bartosz Zimkowski

Liverpool długo męczył się z Luton, z którym w pierwszym meczu zremisował 1:1. Teraz pierwszą bramkę zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy płaskim strzałem Ryan Babel. Po przerwie The Reds jeszcze bardziej zepchnęli trzecioligowców do obrony i padły kolejne gole. Trzy trafienia zaliczył Gerrard, a ostatnia bramka była ozdobą meczu. Reprezentant Anglii miał dużo miejsca 25 metrów od bramki rywali. Huknął z prawej nogi, a futbolówka zatrzymała się dopiero w siatce rywali obok bezradnego golkipera gości. Ostatecznie Liverpool wygrał 5:0.

Skromniej, bo 1:0 wygrał Tottenham na wyjeździe z Reading. Koguty zagrały bez swojej największej gwiazdy - Dimitara Berbatova, ale godnie zastąpił go Robbie Keane zdobywając zwycięską bramkę. Reading mogło wyrównać, lecz wolej Stephena Hunta zatrzymał się jedynie na poprzeczce Tottenhamu...

Dość niespodziewanie Bury grające w czwartej lidze pokonało na własnym stadionie Norwich City 2:1 i awansowało do IV rundy FA Cup. Przed meczem wydawało się, że to Kanarki są faworytem, lecz Bury wygrało 2:1. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie innych drużyn z niższych lig. Millwall pokonało Walsall.

W ostatnim meczu: West Bromwich Albion - Charlton Athletic padł remis 2:2 i o losach musiał zadecydować konkurs "jedenastek". The Addicks wyrównali już w doliczonym czasie gry, lecz w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze WBA zwyciężając 4:3.

2:2 - Dickson 90'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)