Euro 2016: Hiszpania rozniosła Koreę Południową. Strzelecki trening mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDREAS SCHAAD  /
PAP/EPA / ANDREAS SCHAAD /

W ostatnim towarzyskim meczu przed Euro 2016 pewne zwycięstwo odniosła Hiszpania. Aktualny mistrz Europy wygrał z Koreą Południową 6:1.

Po pokonaniu Bośni i Hercegowiny 3:1 Hiszpanie zmierzyli się z jedną z najsilniejszych azjatyckich reprezentacji - Koreą Południową. Współgospodarze mundialu z 2002 roku są finalistami ostatniej edycji Pucharu Azji, a rywalizację w eliminacyjnej grupie do kolejnych mistrzostw świata zakończyli z kompletem zwycięstw. W starciu z Hiszpanią musieli jednak przełknąć gorycz porażki.

"La Roja" kwestię zwycięstwa załatwiła w ciągu 8 minut pierwszej połowy. W krótkim odstępie czasu zwycięzcy ostatniego Euro zanotowali 3 trafienia. Worek z golami otworzył David Silva, który po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego zdjął pajęczynę z koreańskiej bramki. Chwilę później katastrofalny błąd golkipera wykorzystał Alvaro Morata. Napastnik Juventusu odebrał futbolówkę, zagrał do Cesca Fabregasa, a ten trafił do pustej siatki. Przed przerwą wynik podwyższył jeszcze Nolito, który minął rywala i posłał piłkę między nogami bramkarza.

Strzeleckie show trwało po zmianie stron. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z główki do bramki trafił Morata, a następnie dublet skompletował Nolito. Atakujący Celty wykończył ładną akcję Hectora Bellerina, który bilet do Francji otrzymał dopiero po kontuzji Daniela Carvajala. Prawy defensor w obu towarzyskich meczach zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

{"id":"","title":""}

Później Vicente del Bosque testował różne systemy gry. Wprowadził m.in. drugiego defensywnego pomocnika, jak i kolejnego napastnika kosztem defensora. Gra trójką obrońców, bez lidera Gerarda Pique, wpłynęła jednak niekorzystnie na postawę Hiszpanów na tyłach i to Koreańczycy ruszyli do ataków. Kilkoma udanymi interwencjami popisał się Iker Casillas, ale piłkę z siatki musiał wyciągnąć jego zmiennik - Sergio Rico. Wynik meczu ustalił Morata, który po raz drugi wygarnął piłkę sprzed rąk golkipera i zdobył bramkę po uderzeniu z ostrego kąta.

Obrońcy tytułu wygrali w ostatnim meczu przed francuskim turniejem 6:1. Na Euro 2016, w grupie D, zmierzą się z Czechami, Turcją i Chorwacją.

Hiszpania - Korea Południowa 6:1 (3:0) 1:0 - David Silva 30' 2:0 - Cesc Fabregas 32' 3:0 - Nolito 38' 4:0 - Alvaro Morata 50' 5:0 - Nolito 54' 5:1 - Se-Jong Ju 83' 6:1 - Alvaro Morata 89'

Hiszpania: Iker Casillas (74' Sergio Rico) - Hector Bellerin, Gerard Pique (59' Aritz Aduriz), Marc Bartra, Cesar Azpilicueta (46' Jordi Alba) - Cesc Fabregas (46' Thiago Alcantara), Bruno Soriano, Andres Iniesta (46' Sergio Busquets) - David Silva (46' Pedro Rodriguez), Alvaro Morata, Nolito.

Korea Południowa: Jin-Hyeon Kim - Hyung-Soo Jang (70' Young Lee), Jeong-Jo Hong, Kee-Hee Kim (61' Se-Jong Ju), Suk-Young Yoon - Kook-Young Han (61' Tae-Hwi Kwak), Sung-Yeung Ki - Dong-Won Ji, Tae-Hee Nam, Heung-Min Son (61' Jae-Sung Lee) - Ui-Jo Hwang (46' Hyun-Jun Suk).

Sędzia: Harald Lechner (Austria).

Czy reprezentacja Hiszpanii obroni tytuł mistrza Europy?