Copa America: Paragwaj bezbarwny, Kostarykanie mdli na początku turnieju

Reprezentacja Paragwaju zremisowała 0:0 z Kostaryką. Drużyny nie wystraszyły rywali w grupie A, a raczej kibiców liczących na ich sukces na Copa America.

East News

Przed Copa America 2016 bukmacherzy dali obu reprezentacjom mniejsze szanse na awans z grupy niż Kolumbii i Stanom Zjednoczonym. O ile Los Cafeteros pokazali siłę w meczu otwarcia, to piłkarze z USA rozczarowali. Otworzyła się więc szansa, by namieszać ekspertom w głowach. Paragwaj i Kostaryka nie zrobiły tego, a mecz w Orlando był momentami mdły, momentami chaotyczny, ale ani trochę ekscytujący.

Piłkarze grali statycznie, przez co rywale szybko doskakiwali i skracali pole gry. Kibice czekali długo na błyskotliwe zagranie Joela Campbella albo Derlisa Gonzaleza. Pierwsza połowa to tylko jeden strzał celny, jedna interwencja Justo Villara i kilka niebezpiecznych dośrodkowań.

Dużo pracy miał sędzia Patricio Loustau. Argentyńczyk dmuchał uparcie w gwizdek i pouczał uczestników meczu. W 45. minucie Jorge Benitez wpadł w pole karne i huknął blisko słupka. To miała być dobra wróżba przed drugą połową.

Energią w szatni naładował się Campbell. Podmęczeni Paragwajczycy dali więcej miejsca pomocnikowi Arsenalu i po jego zagraniach kotłowało się w polu karnym. Kilka zrywów to jednak wciąż za mało, by ożywić spotkanie. Campbell opuścił boisko w 67. minucie i można było stawiać w ciemno, że Kostaryka nie pokaże już wiele ciekawego.

71. minuta przyniosła pierwsze i jedyne celne uderzenie Paragwaju. Bruno Valdez wbiegł w pole karne przy okazji rzutu rożnego i główkował w rękawice Patricka Pembertona. Ostatni kwadrans już głównie pod znakiem fauli i przepychanek. W doliczonym czasie Kendall Waston zobaczył czerwoną kartkę za atak w nogi Nelsona Valdeza.

Drużyny nie zasłużyły na nic więcej niż punkt. Swoją grą nie wystraszyły rywali w grupie A, a kibiców liczących na ich sukces na Copa America.

Kostaryka - Paragwaj 0:0

Kostaryka: Patrick Pemberton - Cristian Gamboa, Kendall Waston, Johnny Acosta, Oscar Duarte - Ronald Matarrita, Bryan Ruiz (78' Christian Bolanos), Celso Borges, Yeltsin Tejeda (59' Randall Azofeifa), Joel Campbell (67' Johan Venegas) - Marcos Urena.

Paragwaj: Justo Villar - Bruno Valdez, Gustavo Gomez, Paulo da Silva, Miguel Samudio - Derlis Gonzalez (89' Juan Iturbe), Celso Ortiz, Robert Piris, Oscar Romero (70' Edgar Benitez) - Jorge Benitez (73' Nelson Valdez), Dario Lezcano.

Żółte kartki: Tejeda, Matarrita (Kostaryka) oraz J. Benitez, N. Valdez, Gonzalez (Paragwaj).

Czerwona kartka: Waston (Kostaryka) /90+4' - za faul/

Sędzia: Patricio Loustau (Argentyna).