Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zawisza Bydgoszcz zdegradowany! Baraże o I ligę odwołane!

Komisja Odwoławcza PZPN ds. Licencji Klubowych ze względów formalnych nie zajęła się odwołaniem Zawiszy. Oznacza to, że klub z Bydgoszczy w kolejnym sezonie nie zagra w I lidze, a baraże zostały odwołane.
Michał Piegza
Michał Piegza

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podczas posiedzenia w dniu 30 maja 2016 roku podjęła kilka ważnych decyzji.

1. Komisja postanowiła utrzymać w mocy w całości decyzję nr 7/II Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w sprawie przyznania klubowi Polonia Bytom SA licencji na udział w rozgrywkach II ligi w sezonie 2016/2017 - Komisja Odwoławcza po zapoznaniu się z odwołaniem klubu oraz poprzez analizę dokumentów przedstawionych przez klub w procesie zasadniczym stwierdziła, że nie widzi podstaw do zmiany zaskarżonej decyzji.

2. Komisja postanowiła utrzymać w mocy w całości decyzję nr 14/II Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w sprawie przyznania klubowi Siarka Tarnobrzeg SA licencji na udział w rozgrywkach II ligi w sezonie 2016/2017 - Komisja Odwoławcza po zapoznaniu się z odwołaniem klubu oraz poprzez analizę dokumentów przedstawionych przez klub w odwołaniu oraz w procesie zasadniczym stwierdziła, że nie widzi podstaw do zmiany zaskarżonej decyzji.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Jakub Wawrzyniak receptą na bolączkę reprezentacji? "Byłby najlepszym rozwiązaniem"

3. Pomimo złożonego w terminie odwołania klubu Zawisza Bydgoszcz od decyzji nr 14/1 Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 30 maja 2016 roku o nieprzyznaniu Klubowi licencji na udział w rozgrywkach I ligi w sezonie 2016/2017, na podstawie pkt. 5.1.5.5 Podręcznika Licencyjnego, Komisja Odwoławcza postanowiła pozostawić odwołanie Klubu bez rozpoznania - Odwołanie nie spełniało wymogów formalnych przewidzianych w Podręczniku Licencyjnym.

Mając na uwadze nierozpoznanie ze względów na braki formalne odwołania klubu Zawisza Bydgoszcz, decyzja nr 14/1 Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 30 maja 2016 roku o nieprzyznaniu klubowi Zawisza Bydgoszcz licencji na rozgrywki I ligi w sezonie 2016/2017 pozostała w mocy.

Decyzja Komisji Odwoławczej ds. Licencji klubowych PZPN nie wyklucza możliwości ubiegania się przez klub Zawisza Bydgoszcz o licencję na udział w rozgrywkach II ligi w sezonie 2016/2017.

W związku z powyższym, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że zgodnie z postanowieniami § 8 i 9 Uchwały nr V/70 z dnia 21 kwietnia 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie szczegółowych zasad uzupełnienia składu Ekstraklasy, I ligi, II ligi, III ligi i niższych klas rozgrywkowych oraz Centralnej Ligi Juniorów w sytuacji braku uzyskania licencji lub rezygnacji z udziału w rozgrywkach:

§ 8
W sytuacji, gdy klub występujący w danym sezonie w rozgrywkach I ligi nie otrzyma licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach I ligi w następnym sezonie, klub ten zostanie sklasyfikowany w rozgrywkach I ligi w bieżącym sezonie, zgodnie z liczbą zdobytych punktów, jednakże zostanie przesunięty do II ligi.

§ 9
W sytuacji gdy, przed rozegraniem meczów barażowych, klub występujący w danym sezonie w rozgrywkach Ekstraklasy lub I ligi nie otrzyma licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach I ligi lub zrezygnuje z udziału w rozgrywkach w następnym sezonie, skład I ligi zostanie uzupełniony o kluby uprawnione do udziału w meczach barażowych, o ile otrzymają licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach I ligi.
Mając powyższe na uwadze informujemy, że:

1. Mecze barażowe o udział w rozgrywkach I ligi pomiędzy drużynami MKS Kluczbork i Wisła Puławy zostają odwołane;

2. W rozgrywkach I ligi utrzymuje się klub zajmujący 15. miejsce w tabeli rozgrywek I ligi w sezonie 2015/2016 tj. MKS Kluczbork;

3. Awans do rozgrywek I ligi w sezonie 2016/2017 uzyska klub zajmujący 4. miejsce w tabeli rozgrywek II ligi w sezonie 2015/2016 tj. Wisła Puławy, o ile otrzyma licencję na udział w rozgrywkach I ligi.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
www.pzpn.pl
Komentarze (33):
 • ALPACA Zgłoś komentarz
  Uwaga ! Uwaga ! Konfident łojca dyrektora z torónia na forum !!! Obraża i nie przyjmuje informacji - to ..... łajza Waldi ...
  • ALPACA Zgłoś komentarz
   do fjuta z torónia: waldi 0 IDŹ DO WUJKA RYCYKA DA CI LODA I POBUJA NA KOLANKU !!
   • ALPACA Zgłoś komentarz
    Waldi73 - zachowujesz się jak ściera od piszmacistów. Nie chcesz prawdy to blokada !!! Smutny czarny fjutek z ciebie.* Fuj fuj rycykom i jego fjutom NIE !!! PS Taaaaa - najwazniejsze ze
    Czytaj całość
    podniebienia mamy koloru naturalnego a nie czarnego ... od dobrych wujków w czarnych kieckach / bujających małych chłopców na kolankach/ co papie rycykowi z torónia rów czyszczą aby na swój qrwi dołek miał kase
    • Penhal Zgłoś komentarz
     No i stało się. Jak długo prezydentem miasta będzie Rafał Bruski to bydgoski sport będzie leżał na łopatkach.Co z tradycji nam zostało? Artego? Tyle kasy wtopione w Zawiszę i co ? To
     Czytaj całość
     jest smutne tyle kasy podatników poszło w Błoto
     • xyz71-Bydgoszcz Zgłoś komentarz
      Co tu gadać,teraz patologia bedzie musiała zyc wspomnieniami
      • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
       Stało się to co stać się musiało! Osuch dał na ekstraklasę, puchar Polski, super puchar, a my prawdziwi kibice go olaliśmy więc mamy to na co zasłużyliśmy!
       • tramwajem do ratusza Zgłoś komentarz
        Dobrze się stało. Kibice Zety nie należą do najbystrzejszych.
        • jaz0n Zgłoś komentarz
         Z jednej strony Osuch się zakiwał, z drugiej nie dziwię się że uznał ze dla tej widowni nie warto robić wielkiej piłki. Problem w tym ze Zawisza jako klub z dużego miasta ma spore grono
         Czytaj całość
         kiboli z mentalnością 'Zawisza to my'- przy czym fakt że sami do budżetu dokładają się w minimalnym stopniu niespecjalnie im przeszkadza. Historia to pokazuje- to w końcu kibole Zawiszy w swoim czasie pobili sponsora swojego klubu (zdaje się z firmy Drutex), bo nie zgodził się żeby miejsca piłkarzy w klubowym autokarze po meczu zajęli kibole. Można na Osucha bluzgać, ale to dzięki niemu w Bydgoszczy po raz pierwszy od bardzo dawna była piłka na poziomie (owszem- na poziomie E-klasy, czy nie za wysokim, ale jednak skok w porównaniu z włoczeniem się po wygnajewach w regionie)- i nawet jeśli dzialo się tak głównie za pieniądze z miasta, to niech się znajdzie mądrala który tak samo efektywnie by je wyciągnął. No ale ktos chciał zrobić zadymę, wystawiać trumny na murawę i zastraszać tych co chcieli na Zawiszę iść- zadanie wykonane. Kibole powinni być wniebowzięci- po raz kolejny w historii polskiej piłki utrwalono status klubu na poziomie stadionowej patologii.
         • JeryH Zgłoś komentarz
          nie dziwi nic! to odpowiedni poziom jak na miejscowość brzydgoszcz!
          • Aleksandar Zgłoś komentarz
           Kibole powinni być z siebie "dumni". Odszedł Osuch i pojawiły się problemy.
           • Darek Darecki Zgłoś komentarz
            waldi jest taki odważny ,że mnie zablokował bym nie mógł odpowiedziec. A do tego jest głupi,bo ja z Zawiszą nie mam nic wspólnego -nie kibicuję, nie zastraszam :)
            • Bigos Zgłoś komentarz
             Dziwie się, że tutaj można spotkać idiotów którzy bronią Osucha który wydymał miasto na duże pieniądze i pierdo**ą że to wina kiboli bo to grupka kiboli zadłużyła klub. Brawo dla
             Czytaj całość
             inteligencji.
             • --.night.-- Zgłoś komentarz
              cos pieknego.. OBY WIECJE TAKICH WIDOAMOSCI.. KAZDY UPADAJSYC KLUB PILKARSKI W POSCE.. TO MIOD NA ME OCZY I SERCE.. im wiecej tej patologii padnie tym lepiej.
              Zobacz więcej komentarzy (20)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×