26. kolejka Serie A: Inter przegrał pierwszy mecz w sezonie

Do sensacji doszło w spotkaniu 26. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A. Beniaminek z Napoli pokonał na własnym stadionie Inter Mediolan 1:0, stając się tym samym pierwszą drużyną, która w bieżącym sezonie ligi włoskiej ograła aktualnych mistrzów Włoch. Bramkę dla niebieskich zdobył Marcelo Zalayeta.

Agnieszka Kiołbasa

Gospodarze bardzo szybko, bo już w trzeciej minucie spotkania objęli prowadzenie. Błąd golkipera Nerazzurrich Julio Cesara wykorzystał sprowadzony do Napoli z Juventusu Urugwajczyk Zalayeta. Inter próbował odmienić niekorzystne losy spotkania, ale nie udało się. Mało tego, podopieczni Roberto Manciniego mogli stracić drugą bramkę. W 74 minucie prowadzący to spotkanie arbiter podyktował rzut karny dla Napoli. Na drodze Zalayety stanął jednak Julio Cesar. Brazylijczyk sparował piłkę na rzut rożny. Obroniona jedenastka nie była jednak punktem zwrotnym w meczu. Mediolańczycy nie zdołali zdobyć wyrównującej bramki.

SSC Napoli ? Inter Mediolan 1:0 (1:0)
1:0 - Zalayeta 3?

Napoli: Gianello, Santacroce, Cannavaro, Contini, Mannini (83? Grava), Blasi, Gargano, Hamsik (90? + 4? Bogliacino), Savini, Lavezzi, Zalayeta.

Inter: Julio Cesar, Maicon, Rivas, Materazzi, Chivu (52? Crespo), Vieira, Pele, Maniche (46? J. Zanetti), Figo (79? Jimenez), Balotelli, Suazo.

Żółte kartki: Santacroce, Blasi, Mannini, Contini (Napoli) oraz Chivu, Julio Cesar, Rivas (Inter).

Inne wydarzenia: W 75 minucie Julio Cesar obronił rzut karny wykonywany przez Zalayetę.

Sędzia: Rizzoli.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)