Szesnaście goli AS Roma w sparingu

W pierwszym meczu sparingowym przed nowym sezonem AS Roma rozgromiła AC Pinzoli aż 16:0. Rywal rzymian rywalizuje na co dzień w ósmej lidze włoskiej.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / ETTORE FERRARI

Zespół AS Roma nie dał rywalom najmniejszych szans i urządził sobie strzelecką kanonadę. Rzymianie już w 5. minucie objęli prowadzenie, a gola zdobył Mohamed Salah, który cztery minuty później zdobył drugiego gola. Aż cztery bramki w pierwszej części gry strzelił Edin Dzeko, a po jednym trafieniu dołożyli Christian D'Urso, Vasilis Torosidis oraz Diego Perotti. Tym samym do przerwy było 9:0 dla AS Roma.

Po przerwie na boisku pojawiła się zupełnie nowa jedenastka, która również imponowała skutecznością. Gole w drugiej połowie zdobyli Juan Manuel Iturbe (dwie), Federico Ricci, Gerson, Ezequiel Ponce, Federico Ricci oraz Lorenzo Di Livio.

W sparingu nie wystąpił Wojciech Szczęsny, który w poprzednim sezonie był podstawowym bramkarzem AS Roma, ale 1 lipca wrócił do Arsenalu Londyn. Jak donoszą włoskie media, rzymianie są zainteresowani dalszym wypożyczeniem Szczęsnego. Warto jednak dodać, że w trakcie letniej przerwy za 8 milionów euro sprowadzili Alissona, podstawowego bramkarza reprezentacji Brazylii.

Skład AS Roma:

I połowa: Alisson - Vasilios Torosidis, Konstantinos Manolas, Ervin Zukanovic, Mario Rui, Christian D'Urso, Kevin Strootman, Leonardo Daniel Paredes - Mohamed Salah, Edin Dzeko, Diego Perotti.

II połowa: Bogdan Lobont - Emerson, Riccardo Marchizza, Norbert Gyomber, Moustapha Seck, William Vainqueur, Lorenzo Di Livio, Gerson - Juan Manuel Iturbe, Ezequiel Ponce, Federico Ricci.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)