Jose Mourinho zadebiutował na ławce trenerskiej Manchesteru United

Jose Mourinho poprowadził Manchester United w pierwszym meczu. W sparingowym spotkaniu pokonał zespół The Championship Wigan Athletic 2:0.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Dave Thompson

W podstawowym składzie czy na rezerwie MU próżno było szukać choćby jednego zawodnika, który grał na Euro 2016. W Wigan Athletic pojawił się taki gracz - Will Grigg, a więc piłkarz, o którym powstała najsłynniejsza piosenka na Euro 2016.

Jose Mourinho do wyjściowej "jedenastki" wystawił dwóch nowych piłkarzy Manchesteru United - Erica Bailly'ego oraz Henricha Mchitarjana. Warto też zaznaczyć, że po 10 miesięcznej przerwie spowodowaną bardzo poważnym złamaniem nogi pojawił się Luke Shaw.

W pierwszej połowie goli nie było, chociaż świetną okazje miał Memphis Depay. Holender musi przekonać Mourinho, żeby pozostał na Old Trafford, ale takimi sytuacjami jest dalej od tego celu.

Aktywny był Mchitarjan, ładnie dryblował i miał też okazje strzeleckie, jednak nie potrafił zamienić ich na bramki.

W przerwie Mourinho dokonał aż ośmiu zmian i na murawie zameldowali się m.in. Juan Mata czy Will Keane. Chwilę po zmianie stron Hiszpan dośrodkował w pole karne, a młody napastnik MU strzałem do pustej bramki zdobył gola.

Mata był bardzo aktywny, chciał za wszelką cenę udowodnić Mourinho, że warto stawiać na niego. Należał do najlepszych na boisku, był wszędzie i zagrywał bardzo dobre piłki do kolegów z zespołu.

Drugi gol padł w 58. minucie. Uderzenie Andera Herrery zostało zablokowane, ale Andreas Pereira doszedł do dobitki i wpakował futbolówkę do siatki Wigan.

Kolejne minuty nadal należały do Czerwonych Diabłów, chociaż po kolejnej serii zmian gra wyraźnie zwolniła i wynik nie uległ już zmianie. Man Utd w debiucie Jose Mourinho wygrał 2:0.

Wigan Athletic - Manchester United 0:2 (0:0)
0:1 - Will Keane 49'
0:2 - Andreas Pereira 58'

Skład Man Utd: Johnstone (82' Pereira) - Fosu-Mensah (46' Jones), Bailly (46' Tuanzebe), Blind (74' Varela), Shaw (46' Mata), Carrick (46' Januzaj), Herrera (46' Blackett), Lingard (46' Pereira), Mychitarian (46' Valencia), Depay (46' Keane), Wilson (46' Young).