Kapitalna forma strzelecka Kamila Wilczka! Polak zdobył kolejnego gola dla Broendby

Kamil Wilczek rewelacyjnie rozpoczął sezon w Broendby IF. Polski napastnik po czterech oficjalnych występach w duńskim klubie ma na koncie już pięć goli.

Konrad Kostorz
Kamil Wilczek Newspix / Na zdjęciu: Kamil Wilczek

Kamil Wilczek trafił do Broendby IF w styczniu bieżącego roku po nieudanym okresie w Carpi FC 1909. We Włoszech siedział na ławce albo na trybunach, a w Danii zaczął regularnie występować. Zdążył rozegrać 15 spotkań i strzelić 5 goli, co było dobrym prognostykiem przed kolejnymi rozgrywkami.

Nowy sezon Wilczek zaczął z wysokiego "C". W dwumeczu 1. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy zdobył aż 3 bramki przeciwko islandzkiemu Valurowi Reyjkjavik, a w miniony czwartek zapewnił zespołowi z przedmieść Kopenhagi zwycięstwo 1:0 nad szkockim Hibernian, popisując się skuteczną dobitką strzału z dystansu już w 1. minucie rywalizacji.

W niedzielę na inaugurację duńskiej ekstraklasy były snajper Piasta Gliwice znów dał się we znaki rywalom. W starciu z Esbjerg fB najpierw miał duży udział w trafieniu Teemu Pukkiego, by w 42. minucie w podbramkowym zamieszaniu podwyższyć prowadzenie na 2:0. Ostatecznie zespół Alexandra Zornigera wygrał różnicą aż czterech bramek, a Wilczek przebywał na boisku przez 57 minut.

Kolejny występ polskiego napastnika zaplanowano już na czwartek, kiedy Duńczycy na własnym terenie będą bronić jednobramkowej zaliczki w rewanżu z Hibernian.

Świetna dyspozycja Wilczka z pewnością zostanie dostrzeżona przez Adama Nawałkę przed powołaniami na najbliższe zgrupowanie (4 września zmierzymy się z Kazachstanem w eliminacjach MŚ 2018). Na Euro 2016 selekcjoner zabrał spośród napastników Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika i Mariusza Stępińskiego, teraz tego ostatniego mógłby zastąpić Wilczek.

Występy i gole Wilczka w sezonie 2016/2017:

Rozgrywki Rywal Wynik Minuty Wilczka Gole Wilczka
eliminacje LE Valur Reykjavik 4:1 90 2
eliminacje LE Valur Reykjavik 6:0 45 1
eliminacje LE Hibernian 1:0 90 1
liga duńska Esbjerg fB 4:0 57 1

Czy Kamil Wilczek powinien dostać szansę od Adama Nawałki i zostać powołany do kadry na wrześniowe mecze?