LM: klub Michała Nalepy za burtą, Celtic Glasgow uniknął totalnej kompromitacji

Ferencvaros odpadł w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Klub Michała Nalepy przegrał w konkursie rzutów karnych z Partizani Tirana. Celtic Glasgow odkuł się po porażce na wyjeździe z przedstawicielem Gibraltaru.

Newspix / PUZZLEPIX/NEWSPIX.PL

Sensacją poprzedniego tygodnia było zwycięstwo 1:0 Lincoln Red Imps FC z Celtikiem Glasgow. Szkoci musieli zmobilizować się na rewanż, by uniknąć totalnej kompromitacji. Udało się. Po 29 minutach prowadzili z rywalem z Gibraltaru 3:0 i pozostało im pilnować zaliczki do ostatniego gwizdka. Kopciuszek ze skrawka kontynentu wrócił na tarczy, ale pokazał w tych eliminacjach, że kluby z Gibraltaru mogą być niebezpieczne.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów nie zagra klub Michała Nalepy. Polaka nie było tym razem w jedenastce Ferencvarosu. Od pierwszego gwizdka walczył natomiast Gergo Lovrencsics znany z Lecha Poznań. Mecz z Partizani Tirana rozpoczął się dobrze dla Węgrów. Prowadzili 1:0 od 13. minuty dzięki trafieniu Zoltana Gery. Albańczycy zdołali wyrównać, a następnie zatriumfowali 3:1 w konkursie rzutów karnych.

Na niespodziankę zanosiło się w Astanie. Miejscowy FK był rewelacją poprzednich eliminacji Ligi Mistrzów i awansował do fazy grupowej, w której miał możliwość zmierzyć się między innymi z późniejszym finalistą Atletico Madryt. W środę dopiero gol Marina Anicicia w doliczonym czasie pozwolił FK wyeliminować Żalgiris Wilno. Kilku sekund zabrakło mistrzowi Litwy, by sprawić niespodziankę na szczęśliwym stadionie Kazachów.

Przez 20 minut gorąco było w spotkaniu F91 Dudelange z Karabachem Agdam. Klub z Luksemburga napędził strachu faworytom z Azerbejdżanu, wychodząc na prowadzenie 1:0 w 71. minucie rewanżu. Momar N'diaye zachował się najlepiej w podbramkowym zamieszaniu i gospodarze potrzebowali tylko gola, by doprowadzić do dogrywki. Karabach zabezpieczył tyły, a w doliczonym czasie Reynaldo wyrównał po kontrataku.

Aż 12 goli padło w rywalizacji AS Trencin z Olimpiją Lublana. Słowacy zwyciężyli na wyjeździe 4:3, u siebie przegrali 2:3, więc awansowali dzięki bramkom zdobytym w Słowenii. W III rundzie AS będzie walczyć z Legią Warszawa. Następna kanonada to już dzieło Skandynawów. Rosenborg Trondheim zwyciężył 5:4 w dwumeczu ze Szwedami z IFK Norrkoeping.