LE: rywal Zagłębia Lubin znów przegrał

SoenderjyskE, rywal KGHM Zagłębia Lubin w eliminacjach do Ligi Europy, przegrało na własnym stadionie 0:1 z Lyngby w meczu trzeciej kolejki ligi duńskiej.

Bartosz Zimkowski
Jan Vlasko (po lewej) i Simon Kroon (po prawej) PAP/EPA / PAP/Aleksander Koźmiński / Jan Vlasko (po lewej) i Simon Kroon (po prawej)

Sześciu zawodników, którzy pojawili się w Lubinie w podstawowym składzie, wystąpiło od pierwszej minuty w niedzielnym spotkaniu ligi duńskiej. Jednak SonderjyskE doznało drugiej domowej porażki w tym sezonie. Na koncie ma zaledwie jeden punkt - wywalczony przed tygodniem.

Pojedynek z Lyngby obejrzało 4494 widzów, a jedyna bramka padła w 64. minucie, gdy gola strzelił Rygaard Jensen. Wicemistrz Danii po trzech kolejkach zajmuje dwunaste miejsce - trzecie od końca.

W pierwszym spotkaniu w Lubinie SonderjyskE wygrało z Zagłębiem 2:1. Rewanż odbędzie się w czwartek w Danii.