Kolejna ikona AC Milan odchodzi z klubu. Następca Adriano Gallianiego już znany

Od kilku dni wiadomo już, że Silvio Berlusconi przestanie pełnić funkcję prezydenta klubu. Teraz stało się jasne, iż stanowisko dyrektora generalnego opuści Adriano Galliani.

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Adriano Galliani objął stanowisko wiceprezydenta i dyrektora generalnego AC Milan w 1986 roku, kiedy w klubie z San Siro rozpoczęła się era Silvio Berlusconiego. Od tego czasu odpowiadał za politykę transferową i był w tym czasie jednym z najważniejszych działaczy klubu, który osiągnął w ciągu 30 lat wiele sukcesów we Włoszech i na arenie międzynarodowej.

W ostatnich latach, kiedy Milan zaczął spisywać się słabiej, Gallianiego nierzadko krytykowano, jednak niewątpliwie jest on ikoną zespołu z Mediolanu.

Po tym jak Berlusconi sprzedał pakiet 99,93 procent udziałów w Milanie chińskim inwestorom, odejście Gallianiego stało się nieuniknione. Nowi właściciele Rossonerich mają ambitne plany, nową wizję i do jej realizacji potrzebują swoich zaufanych pracowników. Jednym z nich jest Marco Fassone, który - jak oficjalnie poinformowano - od września zajmie miejsce Gallianiego w roli dyrektora sportowego.

52-latek ma spore doświadczenie w roli działacza piłkarskiego. Od 2003 roku pracował w Juventusie Turyn, następnie w 2009 znalazł zatrudnienie w SSC Napoli, a od 2012 do 2015 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego Interu Mediolan.

ZOBACZ WIDEO Zamiast regat... samba. Wioślarze muszą poczekać (źródło TVP)


Oglądaj Serie A NA ŻYWO w Pilot WP! (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×