KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Bogusław Cupiał chce odzyskać Wisłę Kraków

Mamy sensacyjny zwrot akcji w sprawie przyszłości Wisły Kraków. Bogusław Cupiał chce unieważnić sprzedaż klubu Jakubowi Meresińskiemu, a konkretnie spółce Projekt-gmina, której ten jest prezesem - donosi "Przegląd Sportowy".

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Bogusław Cupiał East News / Na zdjęciu: Bogusław Cupiał

Po tym jak 29 lipca Jakub Meresiński został właścicielem 13-krotnych mistrzów Polski, na jaw zaczęły wychodzić jego kłopoty z prawem. Do niepokojących informacji dotyczących Meresińskiego dotarł portal LoveKrakow.pl, który najpierw podał, że nowy właściciel Białej Gwiazdy jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a następnie poinformował, że Meresiński został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za podrobienie świadectwa ukończenia jednego z liceów w Tychach oraz świadectwa maturalnego.

Jak podaje "Przegląd Sportowy", Bogusław Cupiał, który nie uczestniczył w rozmowach z Meresińskim, spróbuje unieważnić umowę sprzedaży klubu. Prawnicy właściciela Tele-Foniki już znaleźli wyjście z sytuacji.

Klub nie został bowiem sprzedany Meresińskiemu, ale jego spółce Projekt-gmina, której jest prezesem, a jako człowiek skazany prawomocnym wyrokiem nie może zasiadać w zarządzie żadnej spółki. W świetle prawa oznacza to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż umowa sprzedaży Wisły po prostu jest nieważna.

Bogusław Cupiał był właścicielem Wisły Kraków od grudnia 1997 roku. W "erze Tele-Foniki" Biała Gwiazda sięgnęła po osiem mistrzostw Polski, a także po cztery srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw Polski - to najlepszy okres w 110-letniej historii klubu. Jak wyliczył "Dziennik Polski", przez niespełna 19 lat prowadzenia Wisły Cupiał zainwestował w klub 218 mln zł.

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": Copacabana uczy tolerancji (źródło TVP)
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy
Komentarze (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×