Pogoń - Sandecja: goście upokorzyli rywali

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie pierwszy mecz przed własną publicznością piłkarze z Siedlec. Podopieczni Dariusza Banasika zasłużenie przegrali z Sandecją Nowy Sącz 0:3

Jakub Artych

Początek spotkania nie zwiastował wysokiego zwycięstwa Sandecji. Drużyna trenera Radosława Mroczkowskiego rozpoczęła pojedynek bardzo spokojnie, oddając pole Pogoni Siedlce. Z biegiem czasu zarysowała się jednak przewaga ekipy z Nowego Sącza, która została udokumentowana bramkami.

Pierwsze ostrzeżenie dla Pogoni nadeszło w 22. minucie. Indywidualną akcją podpisał się Filip Piszczek, który ostatecznie oddał strzał w boczną siatkę. Pięć minut później Sandecja dopięła swego. Kapitalną akcję przeprowadził Maciej Małkowski, który idealnie wyłożył piłkę wspomnianemu Piszczkowi. 21-letniemu zawodnikowi nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do siatki.

W 32. minucie Sandecja poszła za ciosem. Fatalnie w polu karnym Pogoni zachował się Daniel Chyła, który sfaulował strzelca pierwszej bramki dla przyjezdnych. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się najlepszy na boisku - Maciej Małkowski.

Drużynie z Siedlec brakowało jakości. W obozie gospodarzy trudno było znaleźć zawodnika, który zrobiłby na boisku różnicę. Serca do gry nie brakowało Cezaremu Demianiukowi, który był jednak mocno osamotniony w ofensywie. Zawiedli z pewnością skrzydłowi Pogoni: Michał Bajdur czy Damian Świerblewski.

Sandecja spokojnie kontrolowała przebieg meczu, nie pozwalając gospodarzom na wiele. W doliczonym czasie gry, podopieczni Radosława Mroczkowskiego zadali jeszcze trzeci cios. Piłkę w polu karnym otrzymał Kamil Słaby, który znakomitym uderzeniem pokonał bezradnego Rafała Misztala.

Pogoń Siedlce - Sandecja Nowy Sącz 0:3 (0:2)
0:1 - Filip Piszczek 27'
0:2 - Maciej Małkowski 32' (k.)
0:3 - Kamil Słaby 90+4'

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Damian Świerblewski (59' Luka Stefanac), Marcin Burkhardt, Daniel Dybiec (75' Piotr Kurbiel), Michał Bajdur (58, Alban Sulejmani), Grzegorz Tomasiewicz - Cezary Demianiuk.

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Mateusz Bartków, Michal Piter-Bucko, Dawid Szufryn, Kamil Słaby - Grzegorz Baran, Bartłomiej Kasprzak (46' Wojciech Trochim), Szymon Kuźma (64' Michał Gałecki), Maciej Małkowski - Maciej Korzym (72' Adrian Danek), Filip Piszczek.

Żółte kartki: Daniel Chyła, Grzegorz Tomasiewicz, Alban Sulejmani (Pogoń) oraz Bartłomiej Kasprzak (Sandecja).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).