LM: gol Maora Maliksona, ale Celtic Glasgow jest bliżej awansu

Siedem goli padło w Glasgow. Celtic wygrał 5:2 z Hapoelem Beer Szewa i jest blisko awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zaliczkę na swoim stadionie wypracowali sobie również piłkarze Ludogorca Razgrad.

Celtic Glasgow rozpoczął eliminacje w II rundzie i swoim pierwszym występem wywołał salwę śmiechu w Europie, ponieważ przegrał w Gibraltarze. Im dalej wakacji, a im bliżej kluczowych meczów, tym wyższa jest forma Szkotów. W środę zaatakowali Hapoel Beer Szewa i do przerwy wbili trzy gole drużynie, która przygotowywała się do sezonu w Polsce.

Strzelanie rozpoczął Tom Rogić, a w końcówce pierwszej połowy dubletem popisał się Leigh Griffiths. W 39. minucie główkował celnie po dośrodkowaniu Foresta, a w doliczonym czasie huknął z rzutu wolnego w okienko. Kibice Celticu bawili się jakby już awansowali, choć minęła kwarta dwumeczu.

Po przerwie Szkoci dostali zimny prysznic w postaci dwóch, szybkich trafień Hapoelu. 3:2 zrobiło się za sprawą Maora Meliksona. Piłkarz znany z występów w Wiśle Kraków wymienił podania z partnerami, zbiegł do środka i swoim strzałem zwiększył szansę na zwycięstwo mistrza Izraela.

Sytuacja zdążyła jednak niebawem wrócić prawie do punktu wyjścia i to Celtic jest bliżej awansu po kanonadzie w Glasgow. Moussa Dembele wyskoczył wysoko i główkował do bramki po dośrodkowaniu Griffithsa, a w 82. minucie Scott Brown ustalił wynik na 5:2.

Pełnych trybun nie było w Sofii, gdzie Ludogorec Razgrad gościł Viktorię Pilzno. Bułgarom i Czechom brakowało takiej skuteczności jak Celticu. Ponadto dobrze bronili bramkarze. Impas strzelecki przerwał Ludogorec w 51. minucie. Cosmin Moti wykorzystał rzut karny, a następnie Virgil Misidjan uderzył z półdystansu na 2:0. Bułgarzy mają czego bronić w rewanżu, który za tydzień.