Premier League: co za bestia! Ibrahimović znów strzelił - i to nie raz

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/PETER POWELL
PAP/EPA / EPA/PETER POWELL

Zlatan Ibrahimović strzelił w piątkowym meczu drugiej kolejki Premier League dwie bramki. Manchester United wygrał z Southampton 2:0.

Po niecałych dwóch tygodniach od rozpoczęcia treningów Paul Pogba dostał szansę ponownego debiutu w barwach Manchesteru United. Ale to był również pierwszy mecz na Old Trafford dla Zlatana Ibrahimovicia czy Jose Mourinho.

Pogba od pierwszych sekund ruszył na rywali naładowany niczym słynne baterie z telewizyjnych reklam. Drybling, podanie czy w końcu wyskok niemal jak najlepszy siatkarz. Nie wszystkie akcje mu się udawały, ale niektóre były niekonwencjonalne - tak jak przystało na najdroższego piłkarza świata.

Southampton, tradycyjnie ograbione przed sezonem z najlepszych zawodników, nie cofnęło się pod własne pole karne i nie czekało na najniższy wymiar kary.

Jednak od czego jest Zlatan Ibrahimović. W 36. minucie Wayne Rooney dośrodkował futbolówkę z niemal chorągiewki bocznej. Szwedzki napastnik  z miejsca wyskoczył nad Jose Fonte i uderzeniem głową z jedenastu metrów umieścił futbolówkę w siatce. Trzeci mecz i trzeci gol z rzędu autorstwa "Ibry".

Siedem minut po zmianie stron Jordy Clasie w bezmyślny sposób sfaulował we własnym polu karnym Luke'a Shawa. Holender ukrył twarz w dłoniach, a do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Zlatan Ibrahimović. Szwed zmylił bramkarza i ma już trzy gole w Premier League.

Kolejne minuty, to następne akcje Czerwonych Diabłów. Dwie świetne okazje miał Anthony Martial. Najpierw zamiast podać do "Ibry", to zdecydował się na strzał, ale został zablokowany. Później Szwed idealnie podał mu, lecz znów Francuzowi zabrakło dokładności.

Manchester United zwolnił grę i już nie napierał tak. Ostatecznie wygrał 2:0 i ma już sześć punktów na koncie.

Manchester United - Southampton 2:0 (1:0) 1:0 - Zlatan Ibrahimović 36' 2:0 - Zlatan Ibrahimović (k.) 52'

Man Utd: de Gea - Valencia, Bailly, Blind, Shaw - Pogba, Fellaini - Mata (76' Mchitarjan), Rooney (89' Smalling), Martial (84' Herrera) - Ibrahimović.

Southampton: Forster - Soares, van Dijk, Fonte, Targett - Hojbjerg, Romeu (12' Clasie), S.Davis (67' Austin) - Tadić - Long (84' Jay Rodriguez), Redmond.