Łukasz Piszczek: Stłamsili nas

Polska w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata zremisowała z Kazachstanem 2:2. - To, co się stało po przerwie, trudno mi wytłumaczyć - mówi obrońca Łukasz Piszczek. - Nie zgraliśmy na swoim poziomie, a Kazachowie poczuli szanse.
Michał Kołodziejczyk
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski

WP SportoweFakty: Wstyd, falstart, wypadek przy pracy?

Łukasz Piszczek: Wszystkiego po trochu. W pierwszej połowie mecz nam się super ułożył, nie tylko strzeliliśmy dwa gole, ale mieliśmy jeszcze dwa strzały w poprzeczkę i kilka innych okazji. To, co się stało po przerwie, trudno mi wytłumaczyć. Nie zagraliśmy na swoim poziomie, a Kazachowie poczuli szanse. Wiedzieli, że nie mają nic do stracenia, postawili wszystko na jedną kartę. Udało im się nas stłamsić, a my nie potrafiliśmy się przeciwstawić.

Co się działo w szatni w przerwie meczu?

- Mówiliśmy o tym, żeby zachować koncentrację i zdobyć trzecią bramkę. Ale chyba nie wzięliśmy pod uwagę tego, że Kazachowie mogą wyjść na nas takim pressingiem. Nie potrafiliśmy sobie z nim poradzić przez kwadrans.

Poprzednie eliminacje zaczęliście od wysokiego zwycięstwa z Gibraltarem…

- Ale chyba nie porównuje pan Gibraltaru do Kazachstanu?

Chodzi mi o to, że te eliminacje będą trudniejsze po sukcesie, jakim był ćwierćfinał Euro.

- Nikt nie mówił, że następne eliminacje będą łatwe. Że skoro graliśmy w ćwierćfinale mistrzostw Europy, to kolejni rywale się przed nami położą. Zdajemy sobie sprawę, że po takim starcie teraz trzeba będzie gonić.

Zbigniew Boniek mówił, że kwalifikacje po dobrym turnieju to trudna sprawa.

- Nie wiem, pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. Mam nadzieję, że nasze kolejne mecze będą dużo lepsze.

Duży wpływ na wasz występ miała kontuzja Michała Pazdana i konieczność przebudowania linii obrony?

- Wiadomo, że łatwiej gra się w tym samym zestawieniu przez cały czas. Ale i w takich sytuacjach musimy sobie radzić. Trener musiał wystawić innych obrońców i nie możemy na to zrzucać całej winy. Przez 15 minut nie potrafiliśmy sobie poradzić w nowej sytuacji.

Z Astany zabiera pan pamiątkę. Żółta kartka była konieczna?

- Nie kalkuluję, zostałem ukarany za faul. Ale nasze starcia z rywalami to jedna z przyczyn braku koncentracji. Niepotrzebnie daliśmy się sprowokować. To drogo kosztowało.

Rozmawiał w Astanie Michał Kołodziejczyk

Komentarze (19):
  • W Iesław Dębski Zgłoś komentarz
    A jeszcze jedno,czy nie zagrali BOŃKOWI NA NOSIE.Z tego co słyszałem,to była kłótnia o KASĘ.Chyba w przerwie z BONKIEM się nie dogadali i pokazali kto tu rządzi.Niemcy nie grają dla
    Czytaj całość
    pieniędzy.A grają dla KRAJU.Równo i pewnie.
      Komentarz jest dziecinnie prosty.Polska nigdy nie będzie miała zespołu wielosezonowego.W tym roku KADRA,to zespół jednego sezonu.Po Kazachstanie,nie będzie lepiej.Według mojej wiedzy i
      sprawdzających się hipotez,Polska nie zakwalifikuje się do mistrzostw świata.Obym się mylił.A ponadto MILIK nie nadaje się do gry w n/KADRZE.Dziwię się WŁOCHOM,że Go zatrudnili-będzie siedział na ławce jeszcze w tym roku.Nie jest i nigdy nie będzie piłkarzem tej klasy co Lewandowski.Mentalność obu piłkarzy do gry w piłkę jest jak niebo i ziemia.Lewy chce być najlepszym i ciężko pracuje.Milik przypadkowość. Wracam jeszcze do meczu z Kazachstanem.Jak zawodnik grający na co dzień w Legii,rozkłada REPREZENTACJĘ,to coś tu k...a nie GRA.
      • Tomasz Kazmierczak Zgłoś komentarz
        o kasę poszło i wszystko jasne,mecz był do wygrania 5:0........pozdro dla Zibiego
        • Witold Ćwiciński Zgłoś komentarz
          A ty tomtom myślisz, że kazachstan to pewnie 0-9 było sklepać i tam grają byle cioty. Otórz nie. Na tym boisku gra się bardzo ciężko i gwarantuję, że nie tylko my tam punkty
          straciliśmy... Mogliśmy zagrać nieco lepiej, ale po prostu brakło szczęścia. Trzeba się skoncentrować na innych spotkaniach. Tacy niemcy też w eliminacjach u siebie remisowali 1-1 z irlandią płn. a potem zdobywali tytuł mistrza świata...
          • Marek Kawiecki Zgłoś komentarz
            Radwańska też nie chce za darmo grać
            • tomtom1234 Zgłoś komentarz
              PO ME WE FRANCJI WYDAWAŁO NAM SIĘ ŻE MAMY DRUZYNĘ NARODOWA OKAZAŁO SIĘ JEDNAK ŻE MAMY DRUŻYNĘ ALE BŁAZNÓW. TA DRUŻYNA NIC NIE OSIĄGNIE A JAK AWANSUJE TO BEDZIE TO CUD . NIE OGLADAM
              WIECEJ TYCH PRZYGŁUPÓW BO SZKODA ZDROWIA A JAK SLYSZĘ TŁUMACZENIA DREWNALDOWSKIEGO I INNYCH TO NIE WIEM CZY NIE POWINNO ICH SIE LECZYC
              • Stanisław Jawor Zgłoś komentarz
                A zawodnicy dogadali się już z PZPN w sprawie premii? Jak nie to kolejny mecz przegrają. Co? Za darmo mają się "męczyć"? Panie Prezesie, to ile oni chcą?
                • bella1960 Zgłoś komentarz
                  Piszczek nie jest w pełni szczery. Ja widziałem , że poza problemem z presingiem Kazachów najbardziej naszym piłkarzom przeszkadzał źle dobrany do klimatu i murawy .... żel do włosów.
                  Zarówno Piszczek i Krychowiak w drugiej połowie przez ten problem nie mogli się skutecznie włączać do gry.
                  • suvi007 Zgłoś komentarz
                    Coś się nie zgadza w wypowiedziach Piszczka. Po pierwsze nie było tak, że pierwsza połowa była super i wszystko było pod pełną kontrolą. Nasza gra pozostawiała wiele do życzenia, a
                    Kazachstan mocno nas przycisnął już w ostatnim kwadransie pierwszej połowy i tylko cudem udało się utrzymać 2:0. Po drugie skąd zaskoczenie pressingiem od początku drugiej połowy, skoro dokładnie tak samo rozpoczęła się pierwsza połowa? Dla mnie jest to kiepskie tłumaczenie. Cały mecz był bardzo przeciętny w naszym wykonaniu. Jeszcze na początku meczu wyglądało to w miarę poprawnie, ale po drugiej strzelonej bramce nie było nas na boisku i nic nie zmieniło się do bramki na 2:2. Wtedy nie było już rozpaczliwej defensywy, a po prostu graliśmy z Kazachami jak równy z równym. Trzeci mecz z rzędu, w którym po objęciu prowadzenia wydaje nam się, że nie trzeba już grać, bo mecz jest wygrany. (Szwajcaria, Portugalia, Kazachstan).
                    • Doyley_69_FALUBAZ Zgłoś komentarz
                      Trener to jest ktos kto ma pomysl na gre i trzyma dyscypline w druzynie a takiego kogos nie ma ta reprezentacja. Nawalka sie tylko lansuje z tą przypaloną gębą I BOI SIE NAWET ZMIANE
                      ZROBIC. Jak ten Nawalka nawet nie wie jak sie korzysta z solarium to jakie on moze miec pojecie o prowadzeniu druzyny? Nie oszukujmy sie. Golym okiem widac ze ta druzyna nie ma trenera. Po drugie jak ktos otrzymuje premie to oczekuje sie od tej osoby ciezszej pracy. PROPONUJE DAC JESZCZE JEDNA PREMIE NAWAŁCE.
                      • Leszek Wiersciuk Zgłoś komentarz
                        zenujaca gra nie godna takich pilkazy jacy sa w Polskiej reprezentacji ,mialem wrazenie ze sa przestraszeni ,lub przekupieni ,szkoda slow mysle ze wrocili do poprzedniej formy ,czyli
                        zadnej , do bani , odebralisciemi pseudo pilkarze nadzieje , i tak ztrudm ja odzyskalem po 20 latach do pilki noznej .
                        • Jerzy Oleszczuk Zgłoś komentarz
                          Panowie kopacze. Zamknijcie buzie. Za takie pieniądze trzeba biegać , a nie pełzać. Trzeba strzelać w bramkę. Ćwierćfinał ME to żaden sukces. Sukcesy to były. Wstyd niesiecie i to
                          wszystko w temacie!.
                          • Transponder Zgłoś komentarz
                            Chłopaki odnajda się w nowych klubach. I z górki:) Mecz był fajny. Brawo piłkarze:D