GKS Katowice - Wisła Puławy: Grzegorz Goncerz zamienił piękny sen w koszmar

W meczu 8. kolejki I ligi piłki nożnej GKS Katowice podejmował Wisłę Puławy. Ostatecznie Ślązacy podtrzymali dobrą passę, dzięki zwycięstwu 2:1.

Olga Krzysztofik

Przed rozpoczęciem tej kolejki gospodarze legitymowali się serią sześciu spotkań bez porażki, a w starciu z beniaminkiem chcieli przedłużyć dobrą serię. Ślązacy podkreślali, że wprawdzie zmierzą się z beniaminkiem I ligi, ale nieobliczalnym.

Doskonale przekonali się o tym już w 11. minucie. Konrad Nowak idealnie podał do Dawida Pożaka, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Goście wykorzystali swoją pierwszą szansę na bramkę, przez co GieKSa musiała gonić wynik.

Katowiczanie starali się atakować, a przyjezdni wyczekiwali okazji na kontry. Swoje szanse na gola marnowali Grzegorz Goncerz, Andreja Prokić czy Dawid Abramowicz. Największy żal kibice GKS-u poczuli w 36. minucie, gdy Mandrysz dograł do Goncerza, a ten przestrzelił z kilku metrów.

Na boisku dominowali gospodarze, ale nie umieli potwierdzić tego trafieniem. Wyraźnie zawodziła ich celność. Przełamanie przyszło po przerwie. W 59. minucie Goncerz dostał podanie od Mikołaja Lebedyńskiego i dał GieKSie wyrównanie. Zaś trzy minuty później Ślązacy już prowadzili, gdyż Goncerz pewnie wykorzystał rzut karny.

Piłkarze Wisły byli zszokowani tak szybką utratą prowadzenia. Mimo to wciąż starali się walczyć z rywalami, którzy wyraźnie dostali wiatru w żagle, a ich obrona była nie do przejścia. Ślązacy nie wypuścili już wygranej z rąk. W ostatniej minucie szansę na wyrównanie miał Tomasz Sedlewski, ale trafił w poprzeczkę.

GKS Katowice - Wisła Puławy 2:1 (0:1)
0:1 - Dawid Pożak 11'
1:1 - Grzegorz Goncerz 59'
2:1 - Grzegorz Goncerz 62' (k.)

GKS Katowice: Sebastian Nowak - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Oliver Praznovsky, Dawid Abramowicz, Andreja Prokić (73' Damian Garbacik), Łukasz Zejdler, Bartłomiej Kalinkowski, Mikołaj Lebedyński (83' Łukasz Pielorz), Paweł Mandrysz, Grzegorz Goncerz (90' Krzysztof Wołkowicz).

Wisła Puławy: Nazar Penkoweć - Łukasz Turzyniecki, Michał Budzyński, Klimas Gusocenko, Iwan Łytwyniuk, Sylwester Patejuk (74' Piotr Darmochwał), Adrian Popiołek, Arkadiusz Makymiuk, Konrad Szczotka (64' Mateusz Olszak), Dawid Pożak (71' Tomasz Sedlewski), Konrad Nowak.

Żółte kartki: Kamiński (GKS Katowice) oraz Szczotka, Patejuk, K. Nowak, Darmochwał (Wisła Puławy).

Czerwona kartka: Piotr Darmochwał 87' /za drugą żółtą/ (Wisła Puławy).