Primera Division: demolka po przerwie i przełamanie Atletico

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Atletico Madryt. Na Estadio Balaidos w Vigo, nie dali szans miejscowej Celcie, wygrywając 4:0. Wszystkie gole padły po przerwie.

Dominik Polesiński
PAP/EPA / PAP/EPA

Rozgrywanie spotkań o godzinie 13:00 na Półwyspie Iberyjskim nie jest dobrym pomysłem. Chyba, że areną starcia jest Estadio Balaidos w Vigo. To jedno z najzimniejszych miejsc w Hiszpanii. Przed spotkaniem piłkarze Atletico Madryt żartowali nawet, że jest trochę za zimno na granie. 20 stopni to jednak optymalne warunki.

Obie ekipy rozpoczęły ligę od falstartu. Celta jeszcze nie zdobyła punktów, a podopieczni Diego Simeone, po dwóch kolejkach mieli ich w dorobku zaledwie 2. Każdy liczył na przełamanie.

Pierwsza połowa nie zachwyciła. Optyczną przewagę posiadało Atletico, ale nie stworzyło żadnej godnej uwagi okazji bramkowej. Groźniejsza była Celta. Już na początku spotkania Josep Sene świetnie wyszedł do prostopadłego podania, ale mijając Jana Oblaka, trafił tylko w boczną siatkę. Drugie poważne ostrzeżenie przyszło w 34. minucie. Użytek ze swojej szybkości zrobił Theo Bongonda. Piłkarz gospodarzy uprzedził Savicia, ale płaski strzał jaki oddał, minął bramkę w bezpiecznej odległości.

Druga połowa to już dominacja Atletico Madryt. Celta "została w szatni" i przestała być groźna. Przy biernej postawie gospodarzy, gole były kwestią czasu. I padły. W 53. minucie świetnie z prawej strony dośrodkował Antoine Griezmann, a pod poprzeczkę celnie huknął Koke. W 73. i 80. Francuz do asysty dorzucił jeszcze dwa gole, za każdym razem celnie główkując, po centrach z prawego skrzydła. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, gospodarzy pogrążył jeszcze Angel Correa.

Celta Vigo - Atletico Madryt 0:4 (0:0)
0:1 - Koke 53'
0:2 - Antoine Griezmann 73'
0:3 - Antoine Griezmann 80'
0:4 - Angel Correa 89'

Celta Vigo: Sergio Alvarez - Hugo Mallo, Gustavo Cabral, Gomez Sola, Johnny, Nemanja Radoja, Daniel Wass (68' Giuseppe Rossi), Pablo Hernandez, Theo Bongonda (86' Pape Diop), Josep Sene (75' Pione Sisto), Iago Aspas.

Atletico Madryt: Jan Oblak - Juanfran, Stefan Savić, Diego Godin, Filipe Luis, Gabi (82' Tiago Mendes), Saul Niguez, Koke, Yannick Ferreira Carrasco (68' Angel Correa), Antoine Griezmann, Fernando Torres (63' Kevin Gameiro).

Żółte kartki: Josep Sene (Celta) oraz Gabi, Angel Correa (Atletico).