Puchar Włoch: Lazio pokonało Juventus

W pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch Lazio Rzym pokonało 2:1 Juventus Turyn, ale pomimo to przed rewanżem to gracze ze stolicy Piemontu są faworytem. Samo spotkanie stało na wysokim poziomie. Do rewanżu dojdzie 22 kwietnia już na Stadio Olimpico di Torino.

Adam Kiołbasa

Od samego początku starcie stało na wysokim poziomie, a co mogło zaskoczyć, zaatakowali podopieczni Claudio Ranieriego, a piłkarze Delio Rossiego nastawili się na grę z kontrataku. Już w 2. minucie na listę strzelców mógł się wpisać Vincenzo Iaquinta, ale minimalnie chybił. W 15. ponownie strzelał były napastnik Udinese, ale Muslera nie dał się zaskoczyć. Po chwili odpowiedzieli Biancocelesti, jednak strzał Tomasso Rocchiego pewnie złapał Alex Manninger.

Juve zdobyło gola w 18. minucie kiedy to po znakomitym podaniu Tiago trafił Iaquinta, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W 34. co do słuszności strzelonego gola nie było już wątpliwości. Wówczas po rzucie rożnym za krótko wybijali futbolówkę defensorzy Lazio, a na listę strzelców wpisał się Marco Marchionni.

W końcówce zaatakowali gracze ze stolicy Italii. Najpierw swoją szansę zmarnował Rocchi, którego uderzenie świetnie sparował Manninger, a po chwili Austriak świetnie wybronił uderzenie z rzutu wolnego Ledesmy.

Po zmianie stron już do zdecydowanego ataku rzucili się gospodarze, którzy raz za razem sprawdzali dyspozycję Manningera. W 65. golkiper znakomicie sparował uderzenie Lichsteinera, ale wobec dobitki Gorana Pandeva był już bez szans. W 76. powinno być 2:1 dla miejscowych, ale znakomitą szanse zmarnował Stefano Mauri.

Chcący za wszelką cenę wygrać piłkarze Biancocelestich po raz drugi trafili w 78. minucie. Wówczas błąd popełnił Giorgio Chiellini, który dał się wyprzedzić Rocchiemu, a napastnik Lazio nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w bramce.

Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie, zatem po pierwszym spotkaniu to piłkarze ze stolicy Italii są bliżej zakwalifikowania się do finału.

Lazio Rzym - Juventus Turyn 2:1 (0:1)
0:1 - Marchionni 34'
1:1 - Pandev 65'
2:1 - Rocchi 78'

Lazio: Muslera, Lichsteiner (80' De Silvestri), Siviglia, Cribari, Kolarov, Foggia (86' Brocchi), Ledesma, Matuzalem, Manfredini (54' Mauri), Rocchi, Pandev.

Juventus: Manninger, Grygera, Mellberg, Chiellini, Molinaro, Marchionni, Sissoko (60' Marchisio), Tiago (69' Poulsen), Nedved, Iaquinta, Amauri (80' Trezeguet).

Żółte kartki: Matuzalem, Rocchi (Lazio) oraz Iaquinta, Grygera, Sissoko, Chiellini, Marchisio (Juventus).

Sędzia: Tagliavento.