The Championship: Saganowski i Rasiak na boisku

W kolejnym meczu bramki dla Southampton nie zdobył Marek Saganowski. Jednak mimo to Święci wygrali w 36. kolejce The Championship z Ipswich Town i są już o krok od wydostania się ze strefy spadkowej. W tej serii spotkań na boisku pojawił się również Grzegorz Rasiak.

Bartosz Zimkowski

Polski napastnik Watford na boisku przebywał jedynie 10 minut. Szerszenie przegrały na Home Stadium z Plymouth Argyle i dały wyprzedzić się temu zespołowi. Ich przewaga nad strefą spadkową stopniała do tylko dwóch punktów.

Otwiera tę strefę Southampton. Święci sensacyjnie wygrali na Portman Road z Ipswich Town 3:0. Dwie bramki zdobył Jason Euell i dla tego zespołu było to trzecie z rzędu zwycięstwo w drugiej lidze angielskiej. Jeśli utrzymają taką formę, to niemal na pewno zapewnią sobie byt w The Championship na następny sezon.

Po pięciu meczach bez zwycięstwa, wygrało Wolverhampton Wanderers. Wilki ograły na Selhurst Park Crystal Palace 1:0, a jedyną bramkę zdobył Sylvain Ebanks-Blake. Jest to najlepszy strzelec The Championship i ma już na swoim koncie 22 bramki.

Przełamało się także Reading. The Royals pokonali na Hillsbrough Sheffield Wednesday 2:1 i awansowały na drugą pozycję. Mają pięć punktów straty do Wolverhampton. Na czwartą pozycję przesunęło się Cardiff City, które wygrało z Barnsley 3:1. Dodatkowo walijski klub ma trzy zaległe mecze do rozegrania.

Pluć w brodę mogą sobie piłkarze Derby County. Barany prowadziły bowiem ze Swansea City 2:0 po dwóch trafieniach Chrisa Portera. Jednak w drugiej połowie beniaminek doprowadził do wyrównania i mecz zakończył się remisem 2:2. W składzie Derby próżno było szukać Przemysława Kaźmierczaka.

W środę zostaną rozegrane dwa ostatnie mecze.