Primera Division: Pokaz siły Atletico Madryt! Dublety Griezmanna i Torresa

Atletico Madryt po świetnym meczu pokonało na własnym boisku Sporting Gijon 5:0. Po dwa gole zdobyli Antoine Griezmann i Fernando Torres, a trafienie dołożył Kevin Gameiro.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / ZIPI
Po dwóch remisach na początku sezonu w zespole Atletico zaczęło robić się nerwowo. Podopieczni Diego Simeone przebudzili się dopiero w zeszły weekend, kiedy po świetnej drugiej połowie rozgromili Celtę Vigo 4:0. Na Vicente Calderon przeciwko Sportingowi Gijon finalista Ligi Mistrzów ustawił sobie mecz już w pierwszych minutach.

Wszyscy kibice jeszcze wygodnie nie zasiedli na swoich miejscach, a Atletico prowadziło już 2:0. Po wielkich błędach defensywy Asturyjczyków do siatki trafiali dwaj napastnicy gospodarzy - Antoine Griezmann oraz Kevin Gameiro. Dwa błyskawiczne ciosy całkowicie dobiły podopiecznych Abelardo, którzy do tej kolejki zgromadzili 7 na 9 możliwych punktów.

Jeszcze przed przerwą swój dorobek powiększył Griezmann. Jeden z najlepszych graczy Euro 2016 popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego i zanotował 4. trafienie w tym sezonie. Dzięki temu zrównał się w klasyfikacji strzelców z liderami - Luisem Suarezem, Lionelem Messim oraz Rubenem Castro. Dublet powinien mieć na koncie drugi francuski atakujący, ale sędzia popełnił błąd i przy akcji, która zakończyła się trafieniem do siatki, odgwizdał pozycję spaloną.

W drugiej połowie Simeone dość szybko dokonał trzech zmian i kolejny gol padł po akcji rezerwowych. Angel Correa przeprowadził świetny rajd, wystawił piłkę jak na tacy do Fernando Torres, który podwyższył wynik po strzale z najbliższej odległości. Doświadczony napastnik w doliczonym czasie gry skompletował dublet po tym jak wykorzystał rzut karny wywalczony przez Nicolasa Gaitana. Torres 2 bramki w jednym meczu zdobył po raz pierwszy od 15 stycznia 2015 roku.

Atletico pewnie wygrało 5:0, a już w środę, w ramach rozgrywek Primera Division, zagra na wyjeździe z mistrzem kraju - Barceloną.

Atletico Madryt - Sporting Gijon 5:0 (3:0)
1:0 - Antoine Griezmann 2'
2:0 - Kevin Gameiro 5'
3:0 - Antoine Griezmann 31'
4:0 - Fernando Torres 72'
5:0 - Fernando Torres (k.) 90+1'

Atletico Madryt: Jan Oblak - Sime Vrsaljko, Stefan Savić, Diego Godin, Filipe Luis - Nicolas Gaitan, Saul, Koke, Yannick Ferreira Carrasco (46' Augusto Fernandez) - Kevin Gameio (60' Angel Correa), Antoine Griezmann (69' Fernando Torres).

Sporting Gijon: Pichu Cuellar - Lillo Castellano, Jorge Mere, Fernardo Amorebieta, Isma Lopez (46' Borja Viguera) - Sergio Alvarez, Nacho Cases - Douglas, Victor Rodriguez (60' Akram Afif), Jorge Burgui - Duje Cop (69' Carlos Castro).

Żółte kartki: Amorebieta, Lillo (Sporting).