Serie A: Inter odrobił stratę i poskromił Juventus! Mistrz poległ w klasyku

W szlagierze 4. kolejki Serie A Inter Mediolan niespodziewanie pokonał 2:1 Juventus Turyn. Zwycięstwo zespołowi Franka de Boera zapewnili Mauro Icardi i Ivan Perisić.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / MATTEO BAZZI
Na emocje w klasyku Serie A kibice musieli czekać aż pół godziny. Początek był dosyć nerwowy z obu stron, a składnych akcji nie przeprowadzano wiele. Wszystko ożywiło się w 34. minucie, kiedy okazję miał Sami Khedira. Niemiec strzelał głową w dogodnej pozycji, jednak uderzył zbyt lekko. Inter błyskawicznie odpowiedział, ale gospodarzom nie dopisało szczęście - Mauro Icardi ostemplował słupek bramki Gianluigiego Buffona.

Po przerwie zawody znów długo się rozkręcały, ale kiedy już coś zaczęło się dziać, było bardzo ciekawe. Najpierw sygnał ostrzegawczy Bianconerim wysłał Antonio Candreva, który po akcji Icardiego przymierzył centymetry obok słupka. Chwilę później prowadzili już mistrzowie - błysnął Alex Sandro, przeprowadzając akcję skrzydłem i idealnie dogrywając przed bramkę, gdzie czekał już Stephan Lichtsteiner. Efekt: 0:1!

Fani Juventusu niedługo cieszyli się z prowadzenia. Inter zareagował najlepiej, jak to możliwe, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Icardi. Argentyńczyk jak mało kto wygrał pojedynek powietrzny z obrońcami gości i nie dał szans Buffonowi po centrze Evera Banegi z rzutu rożnego.

Remis byłby dla Nerazzurrich korzystnym rozstrzygnięciem, gdy wziąć pod uwagę jakość i formę Juventusu, ale gospodarze nie zamierzali zadowalać się podziałem punktów. W 78. minucie zaatakowali i dopięli swego - Icardi powalczył przy linii końcowej, po czym błyskawicznie dośrodkował w pole karne, gdzie dżoker Ivan Perisić strzelił głową idealnie i Buffon mógł tylko obserwować, jak piłka odbija się od słupka i wpada do siatki.

Juventus zdołał stworzyć jedną okazję do wyrównania i uratowania remisu, ale nie wykorzystał jej Gonzalo Higuain. Wygrana Interu to spora niespodzianka, zwłaszcza że w czwartek drużyna Franka de Boera po słabym występie uległa u siebie w Lidze Europy Hapoelowi Beer Szewa 0:2.

Liderem tabeli po czterech kolejkach jest SSC Napoli z dorobkiem 10 punktów. Dołączyć do wicemistrza może AS Roma, o ile pokona w niedzielny wieczór Fiorentinę.

Inter Mediolan - Juventus Turyn 2:1 (0:0)
0:1 - Lichtsteiner 66'
1:1 - Icardi 68'
2:1 - Perisić 78'

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Santon (79' Miangue) - Medel (75' Melo), Mario - Candreva, Banega, Eder (69' Perisić) - Icardi.

Juventus: Buffon - Benatia (25' Barzagli) , Bonucci, Chiellini (80' Pjaca) - Lichtsteiner, Khedira, Pjanić, Asamoah, Sandro - Dybala, Mandzukić (74' Higuain).

Czerwona kartka: Banega /90' za drugą żółtą/ (Inter).

Żółte kartki: Medel, Banega (Inter) oraz Barzagli, Lichtsteiner, Asamoah (Juventus).