KokpitKibice
Zobacz drużynę

Euro 2020: poznaliśmy logo jubileuszowego turnieju

Poznaliśmy logo turnieju o mistrzostwo Europy, który odbędzie się w 2020 roku. Prezentacja znaku graficznego odbyła się w środę w Londynie, gdzie odbędzie się finał Euro 2020.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
NIKLAS HALLE'N / AFP / NIKLAS HALLE'N / AFP

Euro 2020 będzie pierwszym w historii turniejem o mistrzostwo Starego Kontynentu, który będzie miał charakter paneuropejski. To pomysł byłego już prezydenta UEFA, Michela Platiniego, który w ten sposób chciał uczcić 60-lecie powołania do życia mistrzostw Europy.

Impreza zostanie zorganizowana w 13 różnych krajach. Gospodarzami meczów będą Anglia, Azerbejdżan, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Dania, Irlandia, Izrael, Hiszpania, Holandia, Macedonia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Szkocja, Walia, Węgry i Włochy.

PZPN początkowo ubiegał się o miano współorganizatora turnieju, ale w kwietniu 2014 roku wycofał swoją kandydaturę, w której proponował Stadion Śląski w Chorzowie.

Logo Euro 2020 zostało zaprezentowane w środę w londyńskim ratuszu. Podczas ceremonii po raz pierwszy publicznie w roli prezydenta UEFA wystąpił Słoweniec Aleksander Ceferin.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kołodziejczyk: nowym trenerem Legii będzie Magiera (źródło TVP)Mecze EURO 2020 możesz oglądać online na platformie WP Pilot.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
UEFA
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×