II liga: chaos i brak pomysłu. Słaba Warta przegrała z przeciętną Legionovią

Warta Poznań doznała już piątej porażki w tym sezonie. W sobotnie popołudnie lepsi okazali się goście z mazowieckiego. Po golach Marcina Wodeckiego, Legionovia wygrała 2:0.

Dominik Polesiński
Warta Poznań / Warta Poznań

Tak słabo grającej Warty jeszcze w tym sezonie nie widziano. Mnóstwo podań górą, chaos w rozgrywaniu piłki i brak pomysłu na przechytrzenie rywala. Legionovia w Poznaniu wielkiego futbolu nie pokazała. Ba, była drużyną przeciętną. W sobotnie popołudnie przeciętność wystarczyła.

Oba gole dla gości zdobył Marcin Wodecki. Pomocnik, znany z występów w Ekstraklasie (m.in. Górnik Zabrze i Podbeskidzie Bielsko-Biała), dwukrotnie wykorzystał bierność i nieporadność obrońców i potężnymi uderzeniami pakował piłkę do siatki. Pierwszy raz uczynił to w 40. minucie. Warciarze nie byli w stanie zdecydowanym wykopem oddalić zagrożenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. To słono kosztowało. Strzał z ostrego kąta zupełnie zaskoczył Tomasza Laskowskiego.

Drugie trafienie miało miejsce w 66. minucie. W olbrzymim zamieszaniu w polu karnym żaden z gospodarzy nie był w stanie wybić piłki. Przy atomowym strzale z kilku metrów bramkarz nawet nie zdążył zareagować.

Legionovia nie zachwycała. Była jednak zespołem bardziej poukładanym. W pierwszej połowie zdominowała Wartę, w drugiej nie była już zainteresowana prowadzeniem gry.

Porażka nie zmieniła sytuacji Warty, bowiem wszystkie drużyny z dołu tabeli przegrały swoje mecze. Legionovia z kolei wygrała trzeci raz w tym sezonie. Triumf w Poznaniu pozwolił przesunąć się na 7. miejsce.

Warta Poznań - Legionovia Legionowo 0:2 (0:1)
0:1 - Marcin Wodecki 40'
0:2 - Marcin Wodecki 66'

Warta: Tomasz Laskowski - Franciszek Siwek, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz (78' Łukasz Spławski), Krzysztof Biegański - Filip Brzostowski, Łukasz Białożyt (83' Adrian Szynka) - Michał Cywiński (69' Gracjan Goździk), Dominik Chromiński, Michał Ciarkowski - Jan Paczyński (60' Miłosz Brylewski).

Legionovia: Sebastian Madejski - Mikołaj Grzelak (81' Maciej Goliński), Marek Krotofil Aleksandar Bajat, Daniel Kutarba - Patryk Koziara, Sebastian Milewski - Paweł Garyga (85' Arkadiusz Madeński), Michał Płonka, Marcin Wodecki (68' Arkadiusz Ciach) - Krystian Wójcik (74' Wojciech Kalinowski).

Żółte kartki: Dejewski (Warta) oraz Grzelak (Legionovia).

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!