Bundesliga: 1. FC Koeln i RB Lipsk wciąż niepokonane. Paweł Olkowski nie wstał z ławki rezerwowych

1. FC Koeln oraz RB Lipsk w tym sezonie nie przegrały jeszcze żadnego meczu ligowego. Dobra passa trwa nadal, bo na kolońskim stadionie padł remis 1:1. Niestety, z ławki rezerwowych spotkanie oglądał Paweł Olkowski.

Mateusz Karoń
PAP/EPA / WOLFRAM KASTL

Pierwszy gol padł bardzo szybko. Marcel Sabitzer zachował się najprzytomniej w gąszczu i podał do będącego na polu karnym Olivera Burke'a. Szkot natychmiast oddał strzał, a jego kierunek zmienił jeszcze interweniujący Frederik Soerensen. Zmyliło to Timo Horna. Młody Niemiec nie zdążył już uratować drużyny przed utratą bramki.

Burke jest pierwszym Szkotem od 1999, który trafił do siatki w Bundeslidze. Ostatnio tej sztuki dokonał Brian O'Neil, czyli były zawodnik VfL Wolfsburg.

Wracając do niedzielnego spotkania, w Kolonii oglądać można było bardzo wyrównane starcie. Wyrównanie gospodarzom dał Yuya Osako. Japończyk świetnie przyjął piłkę, prawą nogą wyprowadzając ją w kierunku bramki RB. Następnie wykonał kilka szybkich kroków i uderzył piekielnie mocno z lewej stopy przy bliższym słupku.

Przy golu na 1:1 warto też podkreślić zasługę Simona Zollera. To zaliczył odbiór blisko "16" gości.

W drugiej połowie gra nadal była wyrównana. Dodatkowo, tempo meczu spadło. Brakowało okazji podbramkowych.

Niestety, 90 minut na ławce rezerwowych spędził Paweł Olkowski. Dla Polaka to piąte spotkanie w tym sezonie, w którym Peter Stoeger nie dał mu nawet kilku minut szansy. Mówi to wiele o jego sytuacji klubowej. Transfer zbliża się wielkimi krokami.

1.FC Koeln - RB Lipsk 1:1 (1:1)
0:1 - Oliver Burke 5'
1:1 - Yuya Osako 25'

1. FC Koeln: Timo Horn - Frederik Soerensen, Mergim Mavraj, Dominique Heintz, Konstantin Rausch (84' Filip Mladenović) - Matthias Lehmann, Jonas Hector - Marcel Risse, Simon Zoller - Yuya Osako (72' Artjoms Rudnevs), Anthony Modeste (85' Sehrou Guirassy)

RB Lipsk: Peter Gulasci - Benno Schmitz (46' Bernardo), Willi Orban, Marvin Compper, Marcel Halstenberg - Stefan Ilsanker, Naby Keita - Dominik Kaiser, Marcel Sabitzer - Oliver Burke (82' Timo Werner) - Davie Selke (63' Yussuf Poulsen)

Żółte kartki: Osako 54', Bernardo 90+2' (1. FC Koeln), Orban 39' (RB Lipsk)

Sędziował: Benjamin Cortus

Widzów: 48500.

Czy RB Lipsk awansuje do europejskich pucharów już w tym sezonie?