Liga Mistrzów: Real Madryt nie podbił Dortmundu. Remis w hicie wieczoru

Łukasz Piszczek zagrał 90 minut w barwach Borussii, która zremisowała 2:2 pojedynek z Realem Madryt. Drużyna z Hiszpanii była blisko pierwszego w historii zwycięstwa w Dortmundzie, ale dwa razy straciła prowadzenie.

PAP/EPA / PAP/EPA/BERND THISSEN

"W tym meczu może wydarzyć się wszystko" - przepowiadali kibice Borussii Dortmund. Ich drużyna wystąpiła na własnym stadionie w Lidze Mistrzów po ponad 550 dniach oczekiwania, a tempo jej pojedynku z obrońcą trofeum było wysokie. Od początku zrobiło się gorąco pod obiema bramkami, a wymiana ciosów opłaciła się Realowi Madryt.

Królewscy prowadzili 1:0 po szybkim rozegraniu w 17. minucie. Real zaatakował tak, jak lubi najbardziej, a Cristiano Ronaldo strzelił z kilkunastu metrów po genialnym podaniu Garetha Bale'a. Od tego momentu Real ustawił się ciasno i obserwował, na co stać Borussię w ataku pozycyjnym. Miał w pierwszej połowie ledwie 37 procent posiadania piłki.

Najgroźniejszym piłkarzem Borussii był Pierre-Emerick Aubameyang. Po jego rajdach interweniował często Keylor Navas, a Dembele spudłował minimalnie. Inny strzał Gabończyka blokował ręką Ronaldo, ale sędzia nie gwizdnął rzutu karnego. W końcu nadeszła 43. minuta i Aubameyang zdobył gola na 1:1. Napastnik wepchnął piłkę do bramki po tym, jak Navas odbił bombę Raphaela Guerreiro z rzutu wolnego w głowę Raphaela Varane.

Hit wieczoru nie zawodził, a jednym z aktorów widowiska był Łukasz Piszczek. Koncentrował się na obronie, a akcja bramkowa Realu poszła przeciwną stroną boiska.

Borussia chciała nadal prowadzić grę, ale częstotliwość groźnych strzałów zmniejszyła się. Dembele spudłował, a Karim Benzema a to uderzył anemicznie, a to niecelnie. Sędzia pokazał pierwsze kartki, co pokazało, że napięcie rośnie. W 64. minucie doszło do spięcia Cristiano Ronaldo z Marcelem Schmelzerem i był to początek subtelnych prowokacji.

W 68. minucie Real wyszedł na prowadzenie 2:1. Gola zdobył ten, który maczał palce przy trafieniu Borussii - Varane. Defensor dobił z bliska strzał Benzemy, który poprzedziło krótkie rozegranie rzutu rożnego. Obrońca trofeum był blisko pierwszego w historii zwycięstwa w Dortmundzie, ale nie upilnował Andrego Schuerrle. Potężne uderzenie zmiennika w 87. minucie zdecydowało o wyniku 2:2.

Dzięki remisowi Borussia pozostała liderem w grupie F. W drugim meczu Sporting Lizbona wygrał 2:0 z Legią Warszawa.

Borussia Dortmund - Real Madryt 2:2 (1:1)
0:1 - Cristiano Ronaldo 17'
1:1 - Pierre-Emerick Aubameyang 43'
1:2 - Raphael Varane 68'
2:2 - Andre Schuerrle 87'

Borussia: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopoulos, Matthias Ginter, Marcel Schmelzer - Julian Weigl - Ousmane Dembele (73' Christian Pulisić), Mario Goetze (58' Andre Schuerrle), Gonzalo Castro, Raphael Guerreiro (77' Emre Mor) - Pierre-Emerick Aubameyang.

Real: Keylor Navas - Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Danilo - Luka Modrić, Toni Kroos, James Rodriguez (69' Mateo Kovacić) - Gareth Bale, Karim Benzema (89' Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo.

Żółte kartki: Schmelzer, Weigl, Guerreiro, Aubameyang (Borussia) oraz Ramos (Real).