Fantastyczna seria Borussii Moenchengladbach u siebie. FC Barcelona przed trudnym zadaniem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MAJA HITIJ /
PAP/EPA / MAJA HITIJ /

Borussia Moenchengladbach w ostatnich 11 domowych pojedynkach o stawkę o odniosła komplet 11 zwycięstw i strzeliła aż 37 goli. W środę imponującą passę spróbuje przerwać FC Barcelona.

W tym artykule dowiesz się o:

Zespół Andre Schuberta poza własnym obiektem często zawodzi na całej linii, ale na Borussia-Park w Moenchengladbach jest bardzo trudny do zatrzymania. 23 stycznia tego roku Źrebaki uległy u siebie Borussii Dortmund 1:3, ale w kolejnych spotkaniach wyłącznie zwyciężały i uzyskały średnią 3,36 strzelonych goli na mecz!

Rywale Borussii Moenchengladbach nie zawsze byli z najwyższej półki, jednak dwa zwycięstwa nad Bayerem Leverkusen czy rozmiary wygranych z Herthą Berlin i Young Boys Berno muszą robić wrażenie również na piłkarzach FC Barcelona. Co więcej, w grudniu 2015 roku w Moenchengladbach 1:3 przegrał Bayern Monachium.

Borussia nie gra bezbłędnie w defensywie, ale potrafi całkowicie zdominować przeciwnika i prezentować styl podobny do Dumy Katalonii - wymieniać wiele podań na połowie przeciwnika, by wypracować sobie idealną sytuację strzelecką, a w wykorzystywaniu okazji specjalizują się Raffael, Andre Hahn i Thorgan Hazard.

- Takie porównania do jednej z najpotężniejszych drużyn na świecie nam schlebiają. Postaramy się nie dostosować do Barcelony, ale zagrać z jasnym planem, w naszym stylu z energią, radością i wolą walki - tłumaczy trener Schubert. - Musimy bardzo dobrze bronić, jednak nie możemy koncentrować się wyłącznie na tym. Postaramy się zagrać po swojemu - dodaje pomocnik Lars Stindl.

Gladbach na inaugurację fazy grupowej zagrali fatalnie w Manchesterze z City. Przegrali 0:4, a mogli znacznie wyżej. Są jednak zespołem własnego terenu, dlatego Barca musi przygotować się na trudną przeprawę.