Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kibice Legii Warszawa zabrali głos po karze od UEFA

Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) w czwartek ukarała Legię za zachowanie chuliganów podczas meczu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund, zamykając jej stadion na spotkanie z Realem Madryt. Po tej sytuacji głos zabrali fani klubu z Warszawy.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
PAP / Leszek Szymański

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa wydało oświadczenie po tym, jak UEFA nałożyła na warszawian karę (konfrontacja z Realem odbędzie się przy pustych trybunach) za nieodpowiednie zachowanie części fanów w trakcie pojedynku z Borussią. 

- Od chwili kiedy przy Łazienkowskiej 3 pojawił się nowy zarząd, wspólnie z SKLW wypracowano model współpracy, w którym na pierwszym miejscu postawiono dobro naszego klubu. Przez 4 lata doprowadziliśmy wspólnie do sytuacji, w której Legia Warszawa rozwijała się zarówno pod względem sportowym, marketingowym, jak i kibicowskim - tak brzmi początek komunikatu SKLW. 

- Dowodem tego są wszystkie zdobyte w tym czasie trofea, postawa w europejskich pucharach, zwieńczona tegorocznym awansem do Ligi Mistrzów, wysoki wzrost frekwencji na stadionie, atmosfera, z której kibice Legii słyną na całym świecie i wiele akcji organizowanych przez kibiców, wykraczających swoim zasięgiem poza stadion - kontynuowało stowarzyszenie. 

- Jak w każdych działaniach, zdarzają się sytuacje trudne i w takiej właśnie znaleźliśmy się po meczu z Borussią Dortmund. Bez względu jednak na wszystko, uważamy, że wydarzenia z tego meczu nie powinny przekreślić i przysłonić wszystkich pozytywnych aspektów i sukcesów, które osiągnęliśmy w tym czasie. Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa stoi na stanowisku, że dobro Legii Warszawa jest nadrzędną wartością, która łączy wszystkie strony zaangażowane w jej rozwój. Stanowisko to pozostaje niezmienne i dotyczy całego środowiska kibiców Legii Warszawa - obwieściło na zakończenie Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa.

Źródło: legionisci.com

ZOBACZ WIDEO: Sporting - Legia. Oto koszmar mistrzów Polski. Bartosz Bereszyński: Tak dalej być nie może

Czy uważasz, że kara dla Legii Warszawa jest zbyt surowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
legionisci.com
Komentarze (89)
 • jonny Zgłoś komentarz
  Ale jaja! Może by powiedzieli ile Legia w tym czasie zapłaciła kar , {kwoty horrendalne} to dzicz nadająca się do kamieniołomów a nie na stadion.Tylko dzięki Leśnodorskiemu oni nadal
  Czytaj całość
  niszczą Legię swoim zachowaniem.
  • Nowy Piotr Zgłoś komentarz
   Jesteście Naszym Sto(L)cem !
   • Artur Łodziewski Zgłoś komentarz
    I prawidłowo konsekwencje trzeba ponieść za idiotyzmy
    • Kamil0620 Zgłoś komentarz
     Aha. To wypowiedź na poziomie mordercy tłumaczącego się, że trzeba pamiętać, że wcześniej nie zabijał i to jest najważniejsze.
     • Dedol01 Zgłoś komentarz
      Nie można nazywać bydła ...kibicami ... miejsce bydła jest w oborze a nie na stadionach i na salonach ...
      • yogi69 Zgłoś komentarz
       Jacy kibice przecież to było bydło i zwierzęta, a nie kibice - byłem na stadionie i wstydziłem się za nich, za wieśniaków Europy, którzy jednym czynem przekreślili lata starań i
       Czytaj całość
       wyrzeczeń normalnych kibiców o to aby na tym stadionie był prawdziwy doping, wstyd i hańba to za mało powiedziane :-(
       • Eberhard Mock. Zgłoś komentarz
        Ankieta pod artykułem powinna być taka: . [b]Co wg ciebie wynika z oświadczenia kibiców Legii Warszawa?[/b] 1) Nic 2) Jakiego oświadczenia? 3) Kibice Legii to ćwoki, które nie zdają
        Czytaj całość
        sobie kompletnie sprawy z konsekwencji własnych czynów.
        • Mirosław Rytlewski Zgłoś komentarz
         GDYBY UEFA ZASTOSOWAŁA SANKCJE JAK WCZEŚNIEJ WSPOMNIAŁEM MOŻE NORMALNI KIBICE SAMI DOPILNOWALIBY ŻEBY WYELIMINOWAĆ PALANTÓW - ZADYMIARZY POZBYĆ SIĘ ZE ŚWIATA SPORTU
         • Mirosław Rytlewski Zgłoś komentarz
          kara powinna być taka żeby ukochana legia tych palantów grała wszystkie mecze u siebie przy pustych trybunach.
          • Tomek Kovalski Zgłoś komentarz
           nie potępili wprost zachowania pajaców, oraz nie wskazali i nie wykluczyli ich ze swojego grona. Proste , jasne , trzeba przełknąć konsekwencje.
           • kok Zgłoś komentarz
            Pytanie czym kierowali się kibice legii kiedy robili zadymę ??!!! Kto wpuścił na stadion z tymi środkami pirotechnicznymi ? !!! Na co oni liczyli ,że UEFA podkurczy ogonek i machnie
            Czytaj całość
            rączką ??!!! Szkoda że pancerniki są wśród kiboli szkoda tylko normalnych kibiców bo szansa zobaczenia najlepszego klubu świata będzie już znikoma !! Takie zachowanie odbywa się tylko w zacofanym świecie i widocznie jeszcze nie dorośli aby grać w LM !!
            • Ireneusz Cichy Zgłoś komentarz
             powinni ich na co najmniej 25 lat (1 pokolenie) wykluczyć z rozgrywek europejskich, będzie mniej kompromitacji i wstydu.
             • Hipolit 53 Zgłoś komentarz
              kogo interesuje oświadczenie kolegów Stefana z Psychiatryka
              Zobacz więcej komentarzy (57)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×