Serie A: Karol Linetty po raz pierwszy zdjęty z boiska. Polakowi nie udał się mecz z Palermo

Karol Linetty po raz pierwszy nie wystąpił w meczu Sampdorii Genua o stawkę w pełnym wymiarze czasowym. Trener Marco Giampaolo postanowił zdjąć go z boiska już w 64. minucie meczu z US Palermo (1:1).

Konrad Kostorz
PAP/EPA
Chwalony dotąd Karol Linetty nie spisywał się najlepiej przeciwko US Palermo, a kiedy Sycylijczycy nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie, szkoleniowiec zamienił go Bruno Fernandesem, a Portugalczyk w doliczonym czasie gry uratował dla Sampdoria Genua remis.

We wcześniejszych spotkaniach nawet jeśli Sampdoria przegrywała i musiała odrabiać stratę, Linetty nie był zmieniany. To pokazuje, że reprezentant Polski obniżył nieco loty i przerwa w rozgrywkach Serie A może mu wyjść na dobre.

Od portalu "Tuttomercatoweb" Linetty dostał notę "5" w skali 1-10, a równie słabo w zespole Marco Giampaolo oceniono jeszcze tylko Ricky'ego Alvareza. Inne serwisy również skrytykowały występ byłego gracza Lecha Poznań, podkreślając, iż nie prezentuje się tak dobrze jak w pierwszych spotkaniach ligowych w sezonie.

Lepiej od Linettego poradził sobie w drużynie gości Thiago Cionek. Kadrowicz Adama Nawałki miał trudne zadanie z Fabio Quagliarellą oraz Luisem Murielem, ale uniknął błędów w obronie i otrzymał noty "6" i "6,5".

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)