Holandia: Wojciech Golla w "11" kolejki

Wojciech Golla z NEC Nijmegen znalazł się w "11" 8. kolejki Eredivisie według redakcji "Algemeen Dagblad". Były młodzieżowy reprezentant Polski jest filarem swojego zespołu.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Wojciech Golla w reprezentacji Polski Newspix / Michał Stawowiak / Wojciech Golla w reprezentacji Polski

24-letni Polak został wyróżniony za występ w meczu z Rodą JC Kerkrade (1:0). To drugie z rzędu ligowe spotkanie, w którym jego NEC nie dopuściło do straty bramki.

Wojciech Golla został przez "AD" oceniony na 7,5. Żaden z obrońców, którzy wystąpili w 8. kolejce Eredivisie, nie otrzymał wyższej noty, a taką samą jedynie Michel Breuer ze Sparty Rotterdam.

Golla od półtora roku jest nie tylko podstawowym zawodnikiem NEC Nijmegen, ale w ogóle jedną z kluczowych postaci swojego zespołu. Odkąd przed sezonem 2015/2016 przeniósł się do Holandii, występuje w każdym meczu od pierwszego do ostatniego gwizdka, a pauzuje jedynie ze względu na urazy bądź kartki.

Adam Nawałka już w styczniu 2014 roku dostrzegł w Golli potencjał i powołał go na zgrupowanie ligowców w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nadszedł czas na kolejną szansę dla wychowanka Lecha Poznań?

ZOBACZ WIDEO Konferencja trenera Adama Nawałki przed meczami z Danią i Armenią (Źródło: TVP S.A.)
Adam Nawałka powinien dać szansę Wojciechowi Golli?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×