Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rusza "Ekstra Talent" - szukamy nowego Kapustki!

Od poniedziałku rusza "Ekstra Talent", czyli kolejny projekt przygotowany przez Fundację Ekstraklasy razem z Ministerstwem Sportu i Turystyki.
Artur Długosz
Artur Długosz

Między 10 a 29 października w całej Polsce odbędzie się 16 turniejów, których gospodarzami będą kluby Ekstraklasy. W każdym weźmie udział 16 drużyn. To oznacza, że kolejne trzy tysiące dzieci dołączy do bazy młodych talentów Ekstraklasy.

Uczestnicy nie tylko zmierzą się z rówieśnikami w wyjątkowym turnieju rozgrywanym na profesjonalnych obiektach. Każde dziecko przejdzie testy sprawnościowe według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, które sprowadzają się do trzech ćwiczeń. Zwis na ugiętych rękach, bieg wahadłowy 10 razy 5 metrów i bieg wytrzymałościowy (tzw. bip-test).

- Ten projekt można i nawet powinno się traktować w połączeniu z niedawnymi Akademiami Klasy Ekstra. Wtedy stawialiśmy przede wszystkim na ruch i zabawę z piłką, żeby odciągnąć dzieciaki od komputerów. Teraz będziemy profesjonalnie sprawdzać ich sprawność i predyspozycje sportowe. Szczerze mówiąc, sam jestem ciekaw wyników, bo coraz trudniej sprawić, żeby dziecko wybrało aktywność zamiast kanapy i tabletu. Dla Ekstraklasy i Ministerstwa Sportu to kolejna szansa na zbudowanie silnej bazy talentów i zarażenia sportem jak największej liczby dzieci - mówi Jacek Bednarz, członek zarządu Ekstraklasy SA.

- Cieszę się, że wraz z Fundacją Ekstraklasy rozpoczynamy kolejny etap współpracy, który został przygotowany z myślą o najmłodszych. Cykl szesnastu turniejów dla dzieci poniżej dwunastego roku życia pozwoli nie tylko na aktywizację dzieci, ale również dzięki specjalnie przygotowanym testom na poszerzenie Narodowej Bazy Talentów - powiedział Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.

Szesnaście turniejów dla dzieci poniżej dwunastego roku życia pozwoli samym klubom przyjrzeć się tym dzieciom, które nie trenują na co dzień w ich strukturach. Podobnie jak przy treningach Akademii Klasy Ekstra, kluby mogą wykorzystać turnieje do promocji własnych aktywności dla najmłodszych, podobnie jak całego klubu. Darmowe zaproszenia na mecz dla dzieci i ich rodziców, możliwość zapisania się do klubowej akademii lub zniżki w klubowym sklepiku to najprostsze przykłady kreatywności klubów.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski jak Lubański? Wiele podobieństw (Źródło: TVP S.A.)

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×