Pierwszy gol samobójczy rywali Polaków od siedmiu lat

Samobójcze trafienie Hrayra Mkoyana w meczu Polska - Armenia (2:1) to pierwszy taki gol dla Biało-Czerwonych w spotkaniu o punkty od siedmiu lat. Ostatnim zawodnikiem, który w ten sposób pomógł naszej reprezentacji, był Aaron Hughes.

Grzegorz Wojnarowski
PAP / PAP/Leszek Szymański

Nieszczęśliwa interwencja Mkoyana dała Polakom prowadzenie w 48. minucie meczu rozgrywanego na PGE Stadionie Narodowym. Chwilę później wyrównał Marcos Pizzelli, a na zwycięską bramkę dla drużyny trenera Adama Nawałki trzeba było czekać aż do 95. minuty, gdy trafił niezawodny Robert Lewandowski.

Gol Ormianina to pierwsza samobójcza bramka dla Biało-Czerwonych w meczu o punkty od września 2009 roku, kiedy w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata 2010 Polska - Irlandia Północna własnego bramkarza pokonał Aaron Hughes. Dzięki jego pomyłce nasi piłkarze zremisowali 1:1.