Chojniczanka Chojnice wróciła do zwyciężania kosztem Olimpii Grudziądz

Trzy remisy i basta. Chojniczanka Chojnice zwyciężyła po dłuższym oczekiwaniu i ugruntowała swoją pozycję w czołówce. Drużyna Macieja Bartoszka pokonała 3:1 Olimpię Grudziądz.

Newspix / Tomasz Zasinski / 058sport.pl

Grudziądzanie byli przed meczem w Chojnicach zmęczeni, ale rozpędzeni. W środku tygodnia zagrali zaległe spotkanie z Wigrami Suwałki i odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Impetu Olimpii wystarczyło do zdobycia gola w 9. minucie. Marcin Smoliński ukarał gospodarzy za serię błędów pod polem karnym.

Podrażniona Chojniczanka Chojnice ruszyła do ataku. Nie minęła pierwsza połowa i już prowadziła, nagradzając się za ambitny pościg. W tym meczu nie było głośno o sędziowskich błędach, a o składnych atakach zespołu Bartoszka. Paweł Zawistowski wyrównał bezpośrednio z rzutu wolnego, a Tomasz Mikołajczak strzelił na 2:1 po płaskim dośrodkowaniu.

Druga połowa mniej gorąca, ale wciąż żywa. Chojniczanka starała się kontrolować wydarzenia, a całkiem spokojna była od 81. minuty. Łukasz Kosakiewicz wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik na 3:1.

Nieco rozczarowali najlepsi strzelcy obu drużyn. Jakub Biskup nie wykorzystał rzutu karnego, a Karol Angielski nie potrafił skoncentrować się i nastawić celownika.

Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz 3:1 (2:1)
0:1 - Marcin Smoliński 9'
1:1 - Paweł Zawistowski 38'
2:1 - Tomasz Mikołajczak 44'
3:1 - Łukasz Kosakiewicz 80'

W 57. minucie Jakub Biskup (Chojniczanka) nie wykorzystał rzutu karnego. Trafił w słupek.

Chojniczanka: Łukasz Budziłek - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Jacek Podgórski, Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak (69' Jakub Mrozik), Irakli Meschia (82' Andrzej Rybski), Jakub Biskup (67' Łukasz Kosakiewicz) - Tomasz Mikołajczak.

Olimpia: Jakub Wrąbel - Adrian Bielawski (77' Oskar Trzepacz), Matic Żitko, Mariusz Malec, Marcin Woźniak - Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Kamil Kurowski (55' Jakub Łukowski), Adam Banasiak - Karol Angielski.

Żółte kartki: Markowski (Chojniczanka) oraz Kaczmarek, Banasiak (Olimpia).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Czy Chojniczanka Chojnice zakończy rundę jesienną na miejscu premiowanym awansem?