Belgia: Łukasz Teodorczyk nie zatrzymuje się!

Łukasz Teodorczyk strzelił już kolejną bramkę dla Anderlechtu. W niedzielę hicie ligi belgijskiej pokonał bramkarza Club Brugge, ale jego drużyna przegrała 1:2.

Bartosz Zimkowski
Łukasz Teodorczyk PAP/EPA / VIRGINIE LEFOUR / Łukasz Teodorczyk
Dla Łukasza Teodorczyka był to siódmy ligowy gol w dziesiątym spotkaniu. Polak, jeśli już trafia do siatki rywali, to jego drużyna nigdy jeszcze nie przegrała w Jupiler Pro League. Tak było przynajmniej do niedzielnego popołudnia.

Club Brugge już w dziewiątej minucie objął prowadzenie, gdy Hans Vanaken wpisał się na listę strzelców. W drugiej odsłonie Ruud Vormer podwyższył wynik na 2:0, ale trzy minuty przed końcem Teodorczyk wlał nadzieję w serca fanów Fiołków.

Piłka została wstrzelona w pole karne i wydawało się, że Teodorczyk jest na spalonym. Wszyscy zawodnicy gospodarzy stanęli, a Polak miał mnóstwo czasu, żeby wykończyć akcję golem. "Teo" okazji nie zmarnował.

Ostatecznie Anderlecht przegrał 1:2, ale polski napastnik strzelił bramkę w czwartym z rzędu meczu (wliczając Ligę Europy).

Na boisku spędził pełne 90 minut, a w pierwszej połowie dostał żółtą kartkę - drugą w tych rozgrywkach.

Łukasz Teodorczyk rozegrał dla Anderlechtu 15 meczów, strzelił 10 bramek. Dołożył dwie asysty. Jeszcze ani razu nie zdobył w jednym spotkaniu więcej niż jednego gola.

Club Brugge - Anderlecht 2:1 (1:0)
1:0 - Hans Vanaken 9'
2:0 - Ruud Vormer 47'
2:1 - Łukasz Teodorczyk 87'

Czy Teodorczyk zostanie królem strzelców ligi belgijskiej?