Pawelec nie zagra w meczu z Odrą

W ostatnim meczu ligowym wrocławianie bez problemu pokonali 3:0 Polonię Bytom. Kolejne dobre spotkanie w barwach Śląska Wrocław rozegrał Mariusz Pawelec, który tym samym potwierdził, że po przerwie zimowej znajduje się w bardzo dobrej formie.

Wiadomo już, że przed następnym spotkaniem ligowym Ryszard Tarasiewicz będzie musiał zmienić ustawienie obrony. W tej bardzo dobrze spisującej się formacji będzie musiała zajść jedna zmiana. W spotkaniu przeciwko Polonii Bytom w 87. minucie żółta kartką ukarany został Mariusz Pawelec. Ten młody obrońca kartką w rozgrywkach ligowych został upomniany po raz czwarty w tym sezonie, w związku z czym w najbliższym spotkaniu czeka go przymusowa przerwa.

Mariusz Pawelec występuje na lewej stronie defensywy. Brak tego piłkarza to duża strata dla formacji defensywnej, gdyż w obydwu meczach po przerwie zimowej Pawelec pokazywał się z bardzo dobrej strony.

Jego miejsce na tej pozycji może zająć Vladimir Cap. Ryszard Tarasiewicz może jednak jeszcze inaczej ustawić tą formację. Być może od pierwszych minut na murawę w Wodzisławiu Śląskim wybiegnie Tadeusz Socha.