Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kibice Legii Warszawa ukarani za burdy w Madrycie

Kibice Legii Warszawa zostali ukarani przez Komisję do Walki z Przemocą. To skutek zamieszek z udziałem polskich fanów, do jakich doszło przed meczem z Realem Madryt w Lidze Mistrzów.
Jakub Artych
Jakub Artych
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski

Nie milkną echa po skandalicznym zachowaniu kibiców mistrza Polski, którzy 18 października przed spotkaniem Realu Madryt z Legią Warszawa (5:1) wywołali zamieszki, głównie przed stadionem Santiago Bernabeu. Państwowa Komisja do Walki z Przemocą, Rasizmem, Ksenofobią i Nietolerancją w Sporcie w Hiszpanii ukarała kilku kibiców, którzy zarówno przed jak i w trakcie spotkania zachowywali się niewłaściwie.

Kary dla kibiców Legii Warszawa po spotkaniu w Madrycie:

- Grzywna w wysokości dziesięciu tysięcy euro i dwuletni zakaz uczestnictwa w wydarzeniach sportowych dla dwóch kibiców, którzy należąc do grupy 500 fanów drużyny Legii eskortowanych przez policję, najmocniej brali czynny udział w aktach przemocy. Rozpoczęły się one od upomnienia przez policję za rzucanie różnych przedmiotów przed meczem Realu Madryt z Legią Warszawa.

- Grzywna w wysokości czterech tysięcy euro i sześciomiesięczny zakaz uczestnictwa w wydarzeniach sportowych dla kibica Legii, który na stadionie, nie słuchając się poleceń służb bezpieczeństwa, próbował zaatakować jednego z funkcjonariuszy kulą lekarską.

- Grzywna w wysokości 3,5 tysiąca euro i sześciomiesięczny zakaz uczestnictwa w wydarzeniach sportowych dla kibica Legii, który w "Torre D" na stadionie, po dyskusji z kibicem gospodarzy, zaczął się zachowywać na tyle agresywnie, że była konieczna interwencja funkcjonariuszy.

- Grzywna w wysokości tysiąca euro i sześciomiesięczny zakaz uczestnictwa w wydarzeniach sportowych dla dwóch kibiców Legii, którzy poważnie obrażali funkcjonariuszy.

ZOBACZ WIDEO Żelazny: Decyzja o wyborze Bońka będzie zaskarżona (źródło: TVP SA)

Czy kibice Legii Warszawa zostali odpowiednio ukarani?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (12):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×