Niemieckie media: Bayern dziękuje "Robbandowskiemu"

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / AP Photo/Matthias Schrader /
East News / AP Photo/Matthias Schrader /

Bayern dziękuje "Robbandowskiemu". To był festyn - tak niemieckie media piszą o meczu mistrza Niemiec z Augsburgiem (3:1). Rywali do spółki rozbili Robert Lewandowski i Arjen Robben.

Bild
Bild

Bild: Robben strzela gola kończącego plotki

A tych oczywiście było sporo, dotyczących wzajemnych relacji na linii Arjen Robben - Robert Lewandowski. Dziennik pisze, że Robben mocno klaskał w ręce, aby tylko Lewandowski dojrzał go i mu podał w akcji z 21. minuty. Polak to zrobił, Holender wpakował piłkę do pustej bramki.

Przy dwóch golach Polaka to właśnie Holender asystował.

Die Welt
Die Welt

Die Welt: Robben i Lewandowski zadbali o Bayern-Galę. "Robbandowski"!

"Die Welt" nie ma żadnych wątpliwości, że Bayern Monachium dzięki właśnie tej dwójce po raz drugi w tym tygodniu wygrał z FC Augsburg 3:1. To poważna gazeta, a jednak w pomeczowym opisie dziennikarz nie mógł się oprzeć. "Robbandowski" - tak określił w sobotę polsko-holenderski duet.

{"id":"","title":""}

Kicker
Kicker

Kicker: Robben i Lewandowski. Festyn w Augsburgu

Wściekła pierwsza połowa szczególnie dzięki rozkręconym Lewandowskiemu i Robbenowi - tak przede wszystkim o tym meczu pisze "Kicker". I również przypomina, że to drugi raz w tym tygodniu, gdy Bayern pokonał Augsburg 3:1. Pierwszy mecz był w ramach Pucharu Niemiec.

TZ
TZ

TZ: Wybitni Robben i Lewy

I w monachijskim "TZ" pada to określenie: "Robbandowski". W zasadzie tytuł oddaje wszelkie zachwyty, jakie gazeta śle pod adresem duetu Robben - Lewandowski. "TZ" nie ma wątpliwości Bayern miał "specjalistów" właśnie w osobach Polaka i Holendra.

Sport1
Sport1

Sport1: Duet Bayernu zaprezentował się Augsburgowi

Wspaniały Arjen Robben jest nie do powstrzymania w tandemie z Robertem Lewandowskim - pisze internetowa strona telewizji Sport1. Występ Polaka niemiecka stacja określa mianem "doskonałego". I znowu Bayern Monachium powinien w tym meczu generalnie podziękować "Robbandowskiemu".